reklama

Pomstí Sparta sešívané rivaly?

07.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po osmifinále Českého poháru bylo jasné, že v letošní sezoně se Slavii nepodaří získat double. Sešívaní totiž po nejhorším výkonu v sezoně prohráli v Ostravě. A právě s Baníkem se ve čtvrtfinále střetne pražská Sparta. "Ještě když jsem hrál já, tak Baník přes Spartu postoupil. Jednoznačně je Baník obrovským varováním," řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Sparta přivítá Ostravu doma, stejně tak Plzeň Mladou Boleslav, Slovácko liberecké fotbalisty a Olomoučtí se doma střetnou s Jabloncem.

Spartě se v posledních letech mnoho nedaří. Prvoligový titul získala naposledy v roce 2014 a na vítězství v Českém poháru čeká ještě o rok déle. "Od posledního triumfu v roce 2013 je to dlouhá doba. A vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjí, je pro nás velkým cílem pohár vyhrát," připomněl Rosický skutečnost, že v české lize je Sparta šestá s velkou ztrátou na vedoucí Slavii.

V Ostravě berou dnešní los "střízlivě". "Pohár je jiná soutěž než liga, je to o jednom zápase. Záleží na tom, kolik hráčů bude zdravých, a není tam čas na opravu," prohlásil sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski.

Zajímavostí je, že jediné Slovácko z osmičky čtvrtfinalistů ještě v historii samostatné české soutěže pohár nikdy nevyhrálo.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz