reklama

Pohl dal Zlínu košem. Beranům tak zůstal jen francouzský reprezentant

17.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Před dvěma dny oznámil zlínský hokejový klub, že získal do svého kádru zajímavou posilu. Berany měl posílit útočník Petr Pohl, který má z dřívějška na kontě i reprezentační starty. „Je to zkušený útočník, který prošel extraligou a hrál velmi dobře v Německu. Dobře se pohybuje na ledě a věříme, že nám v současné situaci pomůže,“ liboval si při oznámení jeho příchodu generální manažer Martin Hosták. „Zatím dohoda zní, že tady bude do začátku listopadové přestávky s tím, že prioritou v jeho případě je angažmá v Německu,“ dodával Hosták.

Jenže nakonec je vše jinak. Pohl se rozhodl, že posílí německý druholigovým tým Drážďany už nyní.
Pro Zlín je to komplikovaná situace. Letos se mu vůbec nedaří, po jedenácti zápasech je na posledním místě. V klubu musí doufat, že se uchytí druhá avizovaná posila Francouz Valentin Claireaux. „Slibujeme si od něho, že nám zvýší konkurenci v útoku a zvedne se produktivita. Kvalitu má, neboť přichází z nejvyšší soutěže ve Finsku a je pravidelným účastníkem MS," říká na adresu francouzského reprezentanta generální manažer.

Zlín se naopak rozloučil s jiným útočníkem Romanem Szturcem. „Skončilo mu hostování a nemíníme ho prodloužit. Nepřesvědčil. S Romanem jsem mluvil a čekali jsme od něho více,“ dodal Hosták.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz