reklama

Podaří se Plzni znovu stáhnout ztrátu na Slavii?

20.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jak už bývá zvykem, poslední dvě ligová kola naší nejvyšší fotbalové soutěže se hrají nejen ve stejný den, tak i ve stejnou hodinu. Fotbaloví činovníci určili na předposlední kolo 21. duben a 17. hodinu.

Zlín - Slavia: Slávisté si zítra mohou zajistit prvenství v základní části první fotbalové ligy. K tomu jim stačí i remíza, ale sešívaní budou chtít vyhrát, aby neztratili nic ze svého pětibodového náskoku před Plzní. „Pojedeme tam s tím, abychom získali tři body, které potřebujeme. Musíme se přeorientovat a uvědomit si, že evropská jízda skončila. V neděli nás čeká venkovní výjezd a máme dva dny na to, abychom se dali dohromady. Jedeme určitě pro tři body, pro vítězství a chceme samozřejmě v rámci možností podat i co možná nejlepší výkon,“ řekl včera trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
Zlín se ještě pokusí dostat do první šestky (nyní je devátý), ale při jeho jarní formě to nevypadá moc nadějně.

Sparta - Karviná: To Sparta už má jisté, že skončí po 30. kolech na třetím místě. Naopak Karviná už má zaručenou skupinu o udržení a nyní se bude snažit, aby ta její role v nadstavbě měla vůbec nějaký reálný základ pro záchranu v první lize.
Zápas bude speciální především pro trenéra Karviné Františka Straku, který na Spartě prožil léta jako hráč, ale i jako trenér. Avšak zároveň poté, co trénoval odvěkého rivala Slavii, se jeho vztahy se sparťanskými fanoušky zhoršily.

Dukla - Mladá Boleslav: S Duklou to vypadá hodně špatně. Už ztrácí na třinácté Bohemians 11 bodů, takže je pravděpodobné, že se přinejlepším nevyhne prolínací soutěži o první ligu (13. tým z 1. ligy proti 3. týmu z 2. ligy a 14. tým z 1. ligy proti 2. týmu z 2. ligy). Zatím jí však většina expertů tipuje na přímý sestup ze šestnáctého místa...

Ostrava - Opava: Moravskoslezské derby, které vždy přináší spoustu emocí na hřišti, ale především v hledišti... Baník si vítězstvím může zajistit účast v první šestce, Opava se chce zase dostat z příček, které budou znamenat boj o záchranu. „Baník má kvalitu, tlačí se do první šestky. Říká se, že derby nemá favorita, ten je ale jasně daný, tím je Baník. My však chceme bodovat,“ podotkl trenér Opavy Ivan Kopecký. „Hrajeme se soupeřem, který má kvalitní tým a dobrého trenéra,“ pokračoval opavský kouč.

Bohemians 1905 - Jablonec: Je to neskutečné, ale dříve skoro nedobytný Ďolíček čeká na výhru od prvního kola! Od té doby nebyli hráči Bohemians schopní doma vyhrát. A proti Jablonci to zrovna moc lehké mít nebudou, protože Severočeši bojují o poháry a navíc už pět zápasů za sebou neprohráli.

Příbram - Plzeň: Po dvojím zavahání Slavie (v posledních třech kolech dvakrát remizovala) cítí hráči Plzně určitou šanci na obhajobu titulu. Vždyť se z týmem z Edenu ještě letos jednou potkají. Navíc se bude hrát v nadstavbové části i pražské deby, takže se může stát, že sešívaní ještě budou ztrácet body.

Olomouc - Teplice: Kdo z těchto dvou týmů prohraje, může se rozloučit s první šestkou. Avšak Teplice se musí ohlížet i dozadu, týmy jako Opava či Slovácko mohou Severočechy potopit do skupiny o záchranu.

Liberec - Slovácko: Jak už bylo výše zmíněno, Slovácku jde o hodně - dostat se do první desítky, což by znamenalo vyhnout se záchranářským pracím. Ale Liberec by si rád uchoval šesté místo.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz