reklama

Po zlomeném malíčku nyní Slukovou trápí koleno. ME bude bez nejlepší české dvojice

05.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po skvělém jaru, kdy se českým beachvolejbalistkám Markétě Nausch Slukové a Barboře Hermannové podařilo vyhrát turnaj Světového poháru v Malajsii a dostat se do finále v Číně, se jim poslední době mnoho nedaří. Velkou měrou za to můžou zdravotní problémy Slukové.

Kvůli zlomenému malíčku "Maki" se nemohly zúčastnit nedávného mistrovství světa. Poté absolvovaly několik turnajů a nejlepším výsledkem bylo páté místo z prestižního turnaje ve Vídni. Zdálo se tak, že jsou skvěle připravené na nadcházející ME v Moskvě, kde měly být nasazenými jedničkami. Jenže tentokrát začalo Slukovou trápit koleno. Tento zdravotní problém souvisí s tím předcházejícím. Kvůli zlomenému malíčku na pravé noze začala více zatěžovat levačku, která to nyní ale nevydržela a výsledkem je nateklé koleno. "Kvůli olympijské kvalifikaci jsme šli trochu do rizika a hráli jsme čtyři turnaje, které musela Maki absolvovat i se zlomeným malíčkem. Holky odvedly skvělou práci, ale teď musíme evropský šampionát vynechat, protože jasnou prioritou je pro nás kvalifikace na olympijské hry," uvedl kouč a zároveň manžel Slukové Simon Nausch.
Stejně to vidí i Sluková. "Právě s ohledem na náš dlouhodobý cíl, tedy dostat se do Tokia, jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat vážnější zranění a bude moudřejší, když mistrovství Evropy vynecháme. Neúčast nás samozřejmě hodně mrzí, ale máme jasně dané priority a je potřeba se tomu podřídit," doplnila Nausch Sluková.

Česká dvojice měla z loňského evropského šampionátu obhajovat stříbrné medaile. Před třemi lety získaly české plážové volejbalistky bronz. Nyní se chtěly pokusit svou sbírku zkompletovat. Tak snad příště.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz