reklama

Plzeň vstoupila do play-off Ligy mistrů porážkou

12.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Plzeňští hokejisté se v loňské sezoně dostali v Lize mistrů až do semifinále a následně získali bronzové medaile. Tento skvělý úspěch by Západočeši letos rádi minimálně vyrovnali. Avšak v prvním zápase osmifinále této mezinárodní soutěže podlehli doma švýcarskému Lausanne 1:2.

HC Plzeň - HC Lausanne 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)


Oba týmy si uvědomovaly vážnost play-off a příliš se do bláznivého útočení nepouštěly. I proto přišly góly až v druhé půli zápasu. Jako první se trefili domácí, když se po Kantnerově přihrávce prosadil Pour.
Jenže hosté vyrovnali už za tři minuty, když se Vermin trefil přesnou střelou k levé tyči.
Na konci druhé třetiny a na začátku třetího dějství viděli diváci na obou stranách několik nadějných šancí. Poté se naopak obě mužstva zaměřila spíše na defenzívu. Přece ale jenom tři minuty před koncem hosté využili přesilovku ke vstřelení vítězného gólu.

Odveta se hraje ve Švýcarsku za týden.

„Je škoda, že jsme brzy inkasovali vyrovnávací gól, trošku to s námi otřáslo. Neměli jsme pak už moc šancí. Ani oni, takže je škoda, že jsme pak ten gól ve třetí třetině dostali my,“ mrzí střelce jediného plzeňského gólu Jakuba Poura. „Věřím, že si to na videu rozebereme, abychom viděli, co jsme udělali špatně. A příští týden se k nim pojedeme porvat. A tu sérii vyhrajeme! Jsem přesvědčený, že na to máme a zvládneme to," dodal útočník s číslem 64 na zádech.

Branky a nahrávky: 35. Pour (Kantner) - 38. Vermin (P. Lindbohm, Frick), 57. Genazzi (Almond). Rozhodčí: Rencz (Maď.), Nikolič (Rak.) - Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 5360.

Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Moravčík, Čerešňák, M. Houdek, L. Kaňák, Budík - Gulaš, Kracík, Malát - Pour, Roman Vlach, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, Kolda, V. Němec. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Lausanne: Stephan - P. Lindbohm, Frick, Oejdemark, Genazzi, Heldner, Junland, Nodari - Keninš, Ch. Bertschy, Emmerton - Vermin, Jeffrey, Herren - Almond, Jooris, Moy - Froidevaux, Antonietti, Leone. Trenéři: Peltonen, T. Hämäläinen a Huet.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz