reklama

Plíšková udělala první krok k návratu na tenisový trůn

08.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Mezi červencem až zářím 2017 kralovala Karolína Plíšková světovému tenisu. Nyní má velkou možnost se znovu na první místo světového žebříčku vrátit. Bude však záležet, jak se jí bude dařit na probíhajícím turnaji v Torontu.

Už v tuto chvíli je jisté, že dosavadní vládkyni ženského tenisu Australanku Ashley Bartyovou vystřídá buď naše hračka či Japonka Naomi Ósakaová, která se dostala na trůn po letošním triumfu na Australian open. Vydržela na něm 21 týdnů, než jí vystřídala právě zmiňovaná Australanka.

Aby se Plíškové povedlo vyhoupnout na pozici číslo jedna, mohla by jí stačit finálová účast, ale zároveň Ósakaová nesmí přejít přes čtvrtfinále. Klidně se může stát, že si to o pozici číslo jedna spolu rozdají až ve finále. Avšak při současné špatné formě Ósakaové to zas tak pravděpodobné není.

Česká hráčka vstoupila do kanadského turnaje úspěšně. Ve druhém kole, kam byla přímo nasazena, porazila Američanku Alison Riskeovou po setech 6:4, 6:7 a 6:2. Ósakaová se dostala do osmifinále lehčeji, protože jí Němka Mariaová po prvním setu (6:2) vzdala kvůli bolestem břicha.

S turnajem se naopak loučí Kateřina Siniaková, která nestačila na Ukrajinku Svitolinovou, i když srdnatě bojovala - 3:6, 6:3, 3:6.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz