reklama

Plíšková si v propršeném New Yorku připsala postup do třetího kola

29.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V New Yorku včera pršelo, což výrazně ovlivnilo dění ve Flushing Meadows, kde se koná poslední grandslam roku. Většina zápasů byla odložena, pár se jich ale odehrálo pod zataženou střechou na kurtech Arthura Ashe a Louise Armstronga. Mezi "vyvolenými" byla i Karolína Plíšková, která si ve druhém kole poradila vcelku hladce s Mariam Bolkvadzeovou z Gruzie 6:1 a 6:4.

Jestliže v prvním kole měla Plíšková proti Tereze Martincové namále (vyhrála dvakrát v tie-breaku), tentokrát nemusela vydat tolik námahy. Možná i proto, že soupeřka hrála s obvázaným levým lýtkem a pravým stehenním svalem. "Jsem ráda, že moje podání bylo lepší než v prvním kole. Hrála jsem solidně, nemusela jsem předvést svůj nejlepší tenis," řekla Plíšková.

Jediné větší nesnáze řešila česká tenistka ve druhém setu, kdy čelila třem brejkbolům, ale všechny nakonec odvrátila.

„Se zataženou střechou byl kurt pomalejší. Je to ale lepší, než čekat na zápas, když zrovna prší,“ řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu pro Eurosport. „Ve druhém setu jsem trochu přišla o koncentraci,“ přidala.

V dalším kole narazí světová trojka buď na Tunisanku Džabúrovou, nebo Bělorusku Sasnovičovou. "Je výhoda, že už mám odpracováno. Kdo ví, jestli svůj zápas vůbec stihnou ve středu odehrát. Obě znám, protože jsou přibližně stejně staré jako já. Vybavuju si je z juniorských turnajů, hrála s nimi ségra. Se Sasnovičovou jsem se potkala asi dvakrát (1-1), s Džabúrovou zatím ani jednou. Ani nevím, kdo je v jejich utkání favoritkou, každopádně nečekám nic jednoduchého," dodala Plíšková.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz