Plíšková dala soupeřce kanára, přesto musela o postup do semifinále ještě zabojovat

01.11.2019

Vedle Barbory Strýcové, která postoupila do semifinále čtyřhry na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu, se stejného úspěchu podařilo dosáhnout i Karolíně Plíškové, avšak ve dvouhře.

Dnes čekal 27letou tenistku těžký souboj s Rumunkou Simone Halepovou. Mezi těmito dvěma tenistkami se rozhodovalo, kdo postoupí ze skupiny mezi nejlepší čtyřku. Zpočátku to sice vypadalo na jasnou záležitost české tenistky, když Plíšková vyhrála první sadu 6:0, avšak poté se Rumunka vzchopila a druhý set získala pro sebe v poměru 6:2.
Třetí sada začala lépe pro rumunskou tenistku, která vedla 2:0. Jenže poté začala Halepová dělat více chyb a Plíškové se navíc velmi dařilo na servisu, takže během chvíle vedla 5:2. Poté ještě Halepová získala jeden game, to však bylo z její strany vše.

"Se Simonou je to pokaždé vyrovnané, ale šla jsem do zápasu pozitivně naladěná, protože jsem předešlé zápasy hrála dobře. Nejdřív jsem byla nahoře, pak set a brejk dole, ale našla jsem cestu k postupu. Se štěstím v koncovce, ale jsem ráda," řekla Plíšková v rozhovoru po utkání na kurtu.

Plíšková se v sobotním souboji o finále utká se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Druhou dvojici tvoří Ukrajinka Svitolinová a Chorvatka Benčičová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz