reklama

Petr Čech se vrací do brány! Dohodl se na angažmá s Guildfordem

10.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Ti co doufali, že ještě Petra Čecha uvidí v bráně, mohou jásat. Když se dozvěděli, že bude chytat za Guildford Phoenix, okamžitě projížděli nižší anglické fotbalové soutěže, aby si o tomto týmu dozvěděli co nejvíce informací. Jenže ouha, to hledají špatně, Guildford je totiž hokejový klub...

Bývalý fotbalový reprezentant si splní sen. S týmem z třetí nejvyšší britské hokejové soutěže se dohodl na angažmá do konce této sezony. A je velmi pravděpodobné, že nastoupí do brány už tuto neděli proti rezervě Swindonu. „Jsem nadšený, že budu mít možnost hrát s Phoenixem a získat zápasové zkušenosti. Doufám, že mladému týmu pomůžu splnit jeho cíle pro sezonu a vyhrát tolik zápasů, kolik jen bude možné, když budu mít šanci nastoupit,“ citovala Čecha britská média.

Petr Čech se po skončení aktivní fotbalové kariéry přesunul do kanceláře. V Chelsea působí jako poradce sportovního a technického úseku. „Po 20 letech profesionálního fotbalu to bude úžasná zkušenost zahrát si hokej, který jsem rád sledoval a hrál jako kluk,“ dodal český rekordman v počtu reprezentačních startů.

I pro samotný Guilford je angažování tohoto bývalého skvělého sportovce velká událost. "Pro Phoenix je obrovská věc, že podepsal takového hráče. Už se těším, až ho uvidím během utkání," uvedl pro dailymail.co.uk hlavní kouč Andy Hemmings.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz