reklama

Pastrňák přijede do Prahy. Do Česka opět zavítá NHL

08.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Čeští hokejoví fanoušci dostali předčasně vánoční dárek. Rozbalit si ho však mohou až příští rok na podzim.
Dnes ve Stockholmu na tiskové konferenci před dvěma zápasy mezi Tampou Bay a Buffalem oznámil komisionář NHL Gary Bettman, že se příští rok v pražské 02 aréně opět uskuteční zápas kanadsko-americké soutěže. Tentokrát se představí Boston s Nashvillem. A právě název prvně jmenovaného klubu vyvolalo mezi českými fandy velké nadšení, protože v jeho sestavě je naše současná největší hvězda David Pastrňák.

Velkou radost z tohoto utkání, které ale ještě nemá přesný termín, má právě i bostonský šikula. "Byl jsem nadšený, když jsem se dozvěděl, že si s Bostonem zahraju příští rok v Praze," řekl Pastrňák, který byl v 02 aréně před devíti lety jako divák při zápase shodou okolností svého současného klubu a Phoenixu (dnešní Arizona) Coyotes. "Pamatuju si, jak jsem jako dítě jel do O2 areny, abych ten zápas viděl. Nikdy nezapomenu na vášnivé fanoušky a atmosféru. Nemůžu se dočkat, až ucítím podobnou energii v Praze a Mannheimu," uvedl třiadvacetiletý havířovský rodák.

V zmiňovaném utkání už nastoupil další současný hráč Bostonu David Krejčí. "V roce 2010 jsme načali ročník přípravným utkáním v Severním Irsku a poté jsme hráli v Praze. Byla to velmi výjimečná zkušenost, o kterou jsem se podělil se svou rodinou, přáteli a spoluhráči. Byl to začátek sezony, kterou si navždy budu pamatovat," prohlásil Krejčí, čímž připomněl i tu skutečnost, že v tom ročníku vyhrál Boston Stanley cup.

Boston i Nashville sehrají před pražským zápasem přípravná utkání. Bruins se v německém Mannheimu střetnou s místním týmem Adler, Predators čeká duel ve Švýcarsku proti SC Bern.

Letos v říjnu se v O2 areně představily Philadelphia a Chicago.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz