reklama

Pardubická rošáda na brankářském postu. Mistr světa končí, střídá ho gólman z Británie

06.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Pardubický hokejový klub se rozhodl udělat změnu na brankářském postu. Do tradičního východočeského klubu přichází Pavel Kantor. Tento 28letý gólman už prošel několik extraligových týmů - České Budějovice, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Vítkovice, Litvínov a Třinec. V posledně jmenovaném klubu získal v loňské sezoně zlato. V létě se však rozhodl zkusit hokejově exotickou ligu, oblékl dres britského klubu Sheffield Steelers.

Nyní už je ale zpátky v Česku a pokusí se dostat "perníkáře" z posledního místa v tabulce. Vytvoří gólmanskou dvojici s Ondřejem Kacetlem, který byl dosud v Pardubicích jako jednička. "Jsem rád, že jsme se s Pavlem domluvili na spolupráci. Věřím, že nám spolu s Ondrou vytvoří stabilní dvojici," prohlásil sportovní manažer klubu Jaromír Kverka. Shodou okolností oba brankáři spolu v sezonách 2013/14 a 2014/15 působili u hlavního soka Pardubic v Hradci Králové. "S Ondrou jsme spolu byli dva roky v Hradci a obě dvě sezony dopadly, si myslím, velmi dobře pro tým. Doufám, že na tuto spolupráci navážeme a vždycky alespoň jeden z nás bude chytat tak, aby pomohl týmu k vítězství," uvedl Kantor.

Naopak se s Východočechy rozloučil Jakub Štěpánek, mistra světa z roku 2010, který v letošní sezoně nastoupil do šesti utkání a v průměru inkasoval 3,65 gólu na zápas a měl úspěšnost zákroků 83,76 procenta.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz