reklama

Pardubická legenda ukončila kariéru. Nyní bude vychovávat své nástupce

09.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hokejový útočník Petr Sýkora se rozhodl ukončit kariéru. I když je mu už 40 let, pravděpodobně by si místo v základní sestavě vybojoval. On však už řekl: Dost. Pro pardubickou legendu je důležité, že přispěl v loňské sezoně k záchraně svého klubu v nejvyšší soutěži.

Slovo legenda k tomuto hokejistovi sedí, protože jeho bilance v pardubickém dresu - 385 branek a 268 nahrávek v 897 zápasech - ho řadí na první místo ve statistikách tohoto klubu. „Jeho kariéra i bilance je úctyhodná, navíc nikdy nehrál v extralize za jiný klub. Beru ho jako velkého patriota a jsem moc rád, že i po skončení profesionální kariéry chce pomáhat u mládeže vychovávat své následovníky,“ uvedl generální manažer HC Dynama Pardubice Martin Sýkora.
Ano, je to tak. Petr Sýkora v klubu zůstává, bude pomáhat s výchovou mladých talentů. „Cítil jsem, že přišel správný čas uzavřít jednu hokejovou kapitolu. Chtěl bych poděkovat klubu za trvalou důvěru a fanouškům za podporu. Těším se na novou práci pro Dynamo, budu se snažit být maximálně nápomocen výchově našich nadějí,“ uvedl Petr Sýkora.

Kromě spousty branek se může i pyšnit pěti tituly (2x s Pardubice, 2x Davos, 1x Bern). Vyzkoušel si i NHL, avšak jen ve dvanácti zápasech. V reprezentaci odehrál 39 utkání. V roce 2007 se zúčastnil světového šampionátu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz