reklama

Pardubická legenda končí. Rolinek předčasně ukončil smlouvu

09.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Poté co pardubický klub oznámil, že odvolaného trenéra Ladislava Lubinu nahradí dosavadní asistent Radek Bělohlav, přišla od Východočechů další zásadní zpráva. Devětatřicetiletý útočník Tomáš Rolinek se rozhodl v klubu skončit.

Mistr světa z roku 2010 získal s pardubickým klubem tři medaile, z let 2003 a 2007 má ve sbírce stříbrné kovy a především v roce 2005 slavil s "perníkáři" titul. Teď je ale všem možnostem o zisk dalšího cenné "placky" konec. Rolinek odehrál v této sezoně první dvě utkání, pak ho však Lubina postavil mimo sestavu. Klub ale oficiálně oznámil, že to je ze zdravotních důvodů. Dnes však Rolínek dal na své sociální síti najevo, jak to opravdu bylo. „Chtěl bych uvést pár věcí na pravou míru, které stojí za mým koncem v Dynamu. Je spousta fám, spekulací, lží. Když jsem byl vyřazen mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, nikdo mi nic nevysvětlil. Nikdo se se mnou čtyři dny nebavil, byl jsem jak pátý kolo u vozu," uvádí Rolinek v natočeném videu. "V úterý jsem poprosil Martina Sýkoru (generální manažer), ať mi sjedná schůzku mezi trenérem Lubinou a mnou. Tam jsem se od trenéra (Lubiny) dozvěděl, že zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, a že ho chci odstřelit," pokračuje Rolinek. "S tím jsem hrubě nesouhlasil a odmítl jsem pod trenérem hrát. Natočil jsem krátké video, aby kluci měli klid, kde jsem řekl, že léčím zranění a pak se vrátím," dodává majitel bronzové medaile se Spartou (2014).

Poté co Lubina v Pardubicích skončil, doufal Rolinek, že se do týmu vrátí, jenže... „Myslel jsem si, že se spousta věcí změní a budu bojovat za Dynamo. To se nestalo a v sestavě jsem nebyl ani v pondělí (na tréninku), kdy jsem byl v páté lajně. Měl jsem toho dost a požádal vedení, ať se mnou rozvážou kontrakt. Za celou dobu mi nikdo nic nevysvětlil a nikdo se se mnou nebavil. Kromě rozhovoru, který jsem sám inicioval," vysvětluje Rolinek.

A vyjádření klubu? Prý se snažilo s hráčem a s jeho agentem dát situaci do pořádku, ale ze strany Rolinka nebyl zájem. „Nicméně přišlo z jeho strany rozhodnutí ukončit kontrakt. Děkuji mu za odvedenou práci pro klub a přeji mu, aby se mu v budoucnosti dařilo," uvedl pro oficiální stránky Pardubic jejich sportovní manažer Jaromír Kverka.

„Přeju Dynamu vše nej, ať si kluci uhrajou body, ať to zvládnou. Tady vůbec nejde o mě, ať Dynamo žije dál. Jen doufám, že Dynamo nic nepoloží a bude tu pořád. Hodně štěstí fanouškům, hráčům, Dynamu," zakončuje Rolinek.

Kariéru však tento útočník nekončí. Bude tak zajímavé sledovat, který tým ho získá.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz