reklama

Pardubice mají nového hlavního trenéra. Není to ani Růžička, ani Hadamczik

09.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po odvolání Ladislava Lubiny z pozice hlavního kouče hokejových Pardubic se spekulovalo, že na jeho místo nastoupí některý z bývalých reprezentačních trenérů, buď Vladimír Růžička či Alois Hadamczik.

Nakonec se ale pardubický klub rozhodl, že novým lodivodem Východočechů bude dosavadní asistent Radek Bělohlav. Pod jeho dočasným vedením se "perníkářům" povedlo vyhrát poslední zápas proti Kladnu. „Jsem rád, že jsme se s Radkem Bělohlavem dohodli na tom, že zůstane na pozici hlavního trenéra. Tým ho zná a já věřím, že jeho pozitivní vliv v kabině i na střídačce povede k dalším vítězstvím," nechal se slyšet pro oficiální stránky hokejových Pardubic jejich generální ředitel Martin Sýkora.

Bělohlavovými asistenty budou v pátečním zápase proti vedoucímu Liberci nadále Otakar Janecký s Petrem Čáslavou stejně jako v utkání s Kladnem. Může se stát, že však v realizačním týmu dojde ještě ke změně.

Generální ředitel se před pár dny vyjádřil k odvolání Lubiny takto: "Odvedl v Pardubicích obrovský kus práce, tým připravil velmi dobře fyzicky, zápas od zápasu se herní projev lepšil. Nicméně jedno vítězství ze sedmi zápasů je daleko za očekáváním. Změnou na postu hlavního trenéra chceme především zastavit výsledkový propad. Tým má kvalitu, které neodpovídají výsledky."
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz