reklama

Padne extraligový rekord? Litvínov se Spartou se střetnou v Drážďanech

04.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hrát hokej pod širým nebem už česká extraliga zažila. Nejdříve v Pardubicích, poté v Brně. I v následující sezoně dojde k střetnutí mimo halu. Jenže utkání se neodehraje v České republice, ale v Německu. Mužstva Litvínova a Sparty se dohodla, že 4. ledna sehrají extraligový zápas v Drážďanech.

„Myšlenka uspořádat utkání pod širým nebem se nám líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jedni z nejtradičnějších soupeřů a Sparta Praha je pojem po celé Evropě,“ uvedl generální ředitel a trenér litvínovské Vervy Jiří Šlégr.

Sparta už má zkušenosti s venkovním zápasem, v Brně se střetla s domácí Kometou. „Bude to velký hokejový svátek. Málokterému hráči se poštěstí zahrát si před takto velkou návštěvou, navíc pod širým nebem. Věřím, že nejen pro hráče to bude nezapomenutelný zážitek,“ uvedl nový sportovní ředitel Sparty a bývalý vynikající útočník Petr Ton.

Týmy si zvolily Drážďany i z toho důvodu, že tamní hokejový klub už má zkušenosti s pořádáním zápasu pod širým nebem. Necelých 32 tisíc diváků si našlo před více jak třemi lety cestu na zápas Drážďan proti Lausitzeru v rámci druhé německé ligy.
„Chceme vypravit několik autobusů, aby bylo vidět, že litvínovští fanoušci jedou do Drážďan na extraligový hokej. Připravujeme reklamní a památeční předměty, ať už to budou čepice, šály trička a podobně, aby si fanoušci mohli zakoupit něco, co si můžou schovat a jednou si říct, že Litvínov byl první, kdo hrál extraligu za hranicemi České republiky,“ prozradil Šlégr.

V Litvínově věří, že se podaří překonat dosavadní rekord v návštěvnosti, který drží zmiňovaný zápas Brno - Sparta, kam zavítalo 21 500 fanoušků. „Atraktivita utkání bude veliká. Snad se nám stejně jako Drážďanům povede přilákat na zápas 32 tisíc lidí, což by byl jednoznačně extraligový rekord. Uděláme pro to maximum,“ dodal Šlégr.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz