reklama

Ostuda! Varnsdorf si přivezl z Hradce Králové osmičku

10.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Začátek sezony nezastihl druholigové královohradecké fotbalisty zrovna v nejlepší formě. Ze tří zápasů získali jen dva body. Včera si to ale Východočeši všechno vynahradili, Varnsdorfu nasázeli osm gólů, navíc žádnou branku neinkasovali.

Pro Hradec Králové je to historický mezník. Od rozdělení republiky nikdy nevyhráli tak velkým rozdílem. V osmdesátých letech se jim to povedlo proti Ústí nad Labem 10:2. Co se týče evropských pohárů, v sezoně 1995/96 rozdrtili v tehdejším PVP (Poháru vítězů pohárů) lichtejnštejnský Vaduz 9:1.

Výsledek 8:0 máme ještě v živě paměti, na jaře takto potupila Mladá Boleslav Teplice v nadstavbové části.

Ale vraťme se k zápasu Hradec Králové - Varnsdorf, na který bude obzvlášť rád vzpomínat Fahrudin Djurdjević, autor tří gólů. "Byla to paráda, pomohl nám vstup do zápasu, že jsme šli rychle do vedení. Dneska nám tam spadlo všechno," neskrýval radost rodák ze Skopje.
"Jsem rád za celý tým, panuje spokojenost. Jsou to utkání, která by vás měla posílit mentálně i psychicky," sděluje lodivod Hradce Králové Zdenko Frťala.

Naopak logicky ve Varnsdorfu je po včerejším výprasku dusno. "Těžko se takový zápas hodnotí, je to pro nás pořádná facka, musíme se teď semknout, začít každý sám u sebe a nějak se připravit na další důležité zápasy, které nás čekají," uvedl útočník Adam Ondráček.

Moc do řeči nebylo ani obránci Ondřeji Rudzanovi: "Těżko se mi to hodnotí. Po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto. Výsledek hovoří za vše. Musíme si chyby ukázat a hlavně se z nich poučit. Čekají nás v rychlém sledu další utkání a teď se ukáże jaký máme charakter."

Slovo dejme i trenéru Varnsdorfu Davidu Oulehlovi. "Velmi brzo jsme inkasovali. Pak přišla druhá a třetí branka. Potom už to bylo těžké. Hradec hrál v pohodě, my jsme mu to dneska hodně ulehčili. Musíme se oklepat a jít dál. Nic jiného nám nezbývá. Máme před sebou pohár a Jihlavu. Musíme se dívat dopředu."

Varnsdorfští hráči si mohou zlepšit případně náladu ve středečním zápase proti Velkým Hamrům v rámci Mol Cupu (český pohár).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz