reklama

Oštěpař Jakub Vadlejch přišel o vítězství v posledních pokusech

19.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dva čeští atleti se včera zúčastnili mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Zatímco oštěpař Jakub Vadlejch se dokázal prosadit na medailové stupně, mílař Jakub Holuša doběhl v polovině startovního pole.

Vadlejch přijel do Anglie ve skvělé formě. Druhým pokusem se mu povedlo překonat svůj dosavadní nejlepší letošní rekord o tři centimetry na 85,78m.
Zároveň to vypadalo, že tento hod mu bude stačit i na vítězství, jenže v posledních pokusech ho přehodil Čeng Čao-cchun z Tchaj-wanu výkonem 87,75m.
V tu chvíli už byl Vadlejch rozhodnut kvůli dešti poslední dva pokusy neabsolvovat. "Nebyl důvod riskovat," řekl český oštěpař. "Dnes se ukázalo, že jsou všichni kluci k poražení a že se dá přemýšlet o vysokém umístění v Dauhá," řekl s vyhlídkou na MS Vadlejch na facebooku Top Athletics. "Těším se na to, až mi to opravdu sedne. Chci v tomhletom pokračovat," dodal český reprezentant, který si zároveň zajistil účast ve finále Diamantové ligy, které bude 29. srpna v Curychu

Jakub Holuša se pokoušel v závodě na 1500m dosáhnout limitu na MS v katarském Dauha, ale nepovedlo se mu to. Požadovaný limit je 3:36,00, Holuša však zaběhl čas 3:40,52, který mu stačil jen na deváté místo.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz