reklama

Olesz neodešel z Vítkovic kvůli penězům. Hlavním důvodem jsou trenéři...

02.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Vítkovičtí hokejoví fanoušci byli jistě v červenci překvapení, když se dozvěděli, že opora týmu Rostislav Olesz v klubu končí, i když ještě měl smlouvu.

Původně se mluvilo o tom, že hlavním důvodem jeho odchodu jsou finance. Buď že Vítkovice musí okleštit svůj rozpočet anebo že Oleszovy představy o platu jsou přemrštěné. Rostislav Olesz však médiím oznámil, že za jeho odchodem z ostravského klubu jsou neshody s trenéry Jakubem Petrem a Pavlem Trnkou. "Odešel jsem kvůli trenérům, se kterými jsme nenašli společnou cestu," začal vysvětlovat bronzový medailista z olympiády 2006. "Měli jsme společný cíl, který se postupem času asi hodně změnil. Někteří lidé upřednostňovali své zájmy nad zájmy klubu, do toho jsem jim přestal sedět se svými názory, protože jsem na nich nebyl závislý," řekl Olesz. "V celé mé kariéře jsem věřil v morálku. Dokázal jsem se věcem podřídit, ale tomuhle realizačnímu týmu jsem nevěřil. Ptal jsem se sám sebe, zda má smysl bojovat proti něčemu, kdy někomu nejde o prospěch Vítkovic, i když oni to asi odůvodní tak, že mým odchodem dojde k vyčištění. Vytrácela se profesionalita,“ uvedl 33letý útočník.

Olesz se původně nechtěl ke svému odchodu příliš vyjadřovat, avšak některé články, které o něm nepsaly zrovna lichotivě, ho donutily dát najevo své oficiální stanovisko. "Chci, aby fanoušci měli jasno a netrpěl tím celý vítkovický hokej. Musím reagovat, protože tady v Ostravě žiju a hodně lidí se mému konci divilo. Ve Vítkovicích to nebylo o penězích. Šel jsem s penězi dolů a každý rok se jich vzdával, aby mohli přivést další hráče. Majitel klubu ví, že já bych byl ten poslední, kdo by odešel v případě nějakých problémů," sdělil Olesz.

V tuto chvíli je tak bývalý vítkovický kapitán bez angažmá. Většina klubů z evropských kvalitních lig už má jasno o svých lídrech pro první dvě lajny. „Teď už se angažmá shání hůř, dobré kluby v zahraničí jsou plné. Jsem asi hloupý, že jsem tak dlouho čekal, ale takový už jsem já. Tvrdohlavý dobrák,“ podotýká Rostislav Olesz.
Takže se může stát, že Olesz zůstane v Česku. V současné chvíli trénuje s prvoligovou Porubou. „S Milošem Holaněm (trenér Poruby) jsem se domluvil na trénincích, možností je i Poruba. Chuť hrát mám velkou, ale člověka to musí bavit. Momentálně jsem přes agenta oslovil jak kluby v extralize, tak v zahraničí. Čekám, co bude. Nechci se unáhlit. Chci nějaké dny na rozmyšlenou, případné angažmá musí dávat smysl nejen mně, ale i rodině. Zvažuji různé okolnosti, ale touhu po úspěchu mám velkou," uvádí Olesz.

Myšlenky na to, že by ukončil kariéru, ihned hodil za hlavu. „Konec kariéry mě napadl po sezoně, ale mám syna a u něj jsem našel chuť. Teď je jen otázka, kde budu pokračovat. Z Vítkovic se mi odchází strašně těžko, ale Milan Baroš taky musel odejít, aby se mohl vrátit. Třeba se jednoho dne budu moci vrátit, ale tuto sezonu ve Vítkovicích určitě nebudu,“ dodává hokejista, který několik sezon působil i v NHL.

Vítkovický klub se k hráčovu vyjádření drží zdrženlivě. „HC VÍTKOVICE RIDERA se k prohlášení bývalého hráče A-týmu a někdejšího kapitána Rostislava Olesze nebude vyjadřovat, ani na něj nebude jinak reagovat. Klub se již k odchodu hráče vyjádřil prostřednictvím slov svého šéfa Aleše Pavlíka při oznámení ukončení spolupráce s hráčem. A-mužstvo se aktuálně plně soustředí na přípravu na novou extraligovou sezonu a osobní názor bývalého hráče ponechává bez komentáře.“
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz