reklama

Odchod Oscara do Manchesteru City byl povedený fór. Liberijský záložník míří do Slavie

11.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Když před několika dny pouštěla Slavia Jaromíra Zmrhala do italské Brescie, její představitelé podotýkali, že nebude problém ho nahradit z vlastních zdrojů. Avšak po předešlém odchodu Stocha bylo jasné, že dvojí ztráta kvalitních středopolařů bude potřeba adekvátně nahradit. Ještě navíc z toho důvodu, že Slavii chybí šikovný hráč do ofenzívy. Toto splňuje Oscar Dorley, který přichází z Liberce. Se Slavii podepsal jednadvacetiletý záložník čtyřletou smlouvu.

Sice má do konce podzimní části zůstat v severočeském klubu, ale po loňských zkušenostech s Janem Matouškem (Slavia ho plánovala ponechat pro podzim v Příbrami, pak si ho ale ještě v září vzala do týmu) je možné, že se tento africký hráč objeví brzy ve slávistickém kádru... Tuto domněnku trochu potvrzují slova sportovního ředitele Slavie Jana Nezmara. „Oscara sledujeme už dlouho, myslíme si, že svými fotbalovými dispozicemi a schopnostmi přesně zapadá do našeho systému hry. Mladý hráč, který se ještě bude hodně zlepšovat. Za poslední měsíce vykázal velký progres, což je i důvod, proč ho zatím necháváme na hostování v Liberci. Uvidíme, jak se bude situace v našem kádru vyvíjet, podle toho si ho stáhneme," vysvětluje na klubovém webu Nezmar.

Shodou okolností se Slavia včera s Libercem střetla v rámci 5. kola první ligy. Podle dohody obou klubů Oscar za Severočechy nenastoupil. A Liberci to určitě ublížilo, protože směrem dopředu toho v Edenu mnoho nepředvedl.

Původní informace, že má Oscar odejít do hvězdého klubu jakým je Manchester City byly jen fáma. "Manchester City nikdy nebyl tak žhavý. 'Zaručené' informace pocházely od lidí, kteří se k přestupu talentovaného Oscara chtěli přilepit. Po vzájemné poradě jsme došli k závěru, že Slavia je pro něj v dané fázi kariéry ideálním klubem," ujišťuje Oscarův agent Filip Zíka.

I samotný fotbalista je s podepsáním smlouvy s posledním ligovým mistrem velmi spokojený. „Jsem z přestupu nadšený. Myslím si, že je teď pro mě důležité v Liberci ještě zůstat a po půlce sezony přejít do Slavie. Jde o další krok v mojí kariéře a jsem velice šťastný," pochvaluje si Oscar Dorley. „Slavia má skvělou atmosféru. Moc jsem si užil, když jsem na jejím stadionu hrál," dodává liberijský středopolař.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz