reklama

Nymburk nadále udivuje basketbalovou Evropu

21.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Během šesti zápasů v letošním ročníku Ligy mistrů dokázali basketbalisté Nymburka pětkrát zvítězit. Dnes se jim povedlo doma (tedy v pražské hale Královka) přehrát černohorský celek Mornar Bar 91:74 a drží si tak druhé místo v tabulce.

V loňské sezoně se Nymburku v této soutěži příliš nedařilo, nepostoupil ze skupiny. Letos to však vypadá velmi nadějně. Nyní však musí zvládnout těžký trojboj na venkovních hřištích (páté Peristeri, třetí Bamberg a šestý Gaziantep).

Receptem by mohlo být udělat si rychlý náskok, jako se to povedlo včera pro týmu z Černé Hory. Nymburku se podařilo už v první čvrtině získat náskok 18ti bodů. Hosté sice dokázali ztrátu stáhnout na čtyři body, což jim ale možná vzalo síly, a pak už v zápase dominovali domácí košíkáři. Jejich náskok se postupně zvyšoval, až se po závěrečném hvizdu ustálil na cifře sedmnáct.

V nymburském dresu se opět dařilo našim reprezentantům Jaromíru Bohačíkovi a Vojtěchu Hrubanovi, kteří nastříleli bez mála polovinu bodů svého týmu.

Oren Amiel (trenér Nymburka): "Říkal jsem to i klukům – před zápasem jsem byl dost nervózní. Když se podíváte na tabulku, mohlo by někoho napadnout, že si může trochu odpočinout, že ho čeká lehčí zápas. Nemyslím si, že výsledky ukazují schopnosti soupeře. Mornar Bar je klub, který má prvotřídní hráče, proto jsme k němu museli přistoupit s nasazením. Víme, že nám nikdo nedá nic zadarmo, proto mě potěšilo, že jsme si věřili a dobře začali. Stejně tak jsem rád, že jsme obvykle byli ve správný čas na správném místě a utkání kontrolovali. Hráčům musím pogratulovat. Rozhodující dnes byla podpora z hlediště a celkově atmosféra. Fanoušci nám na tribunách kryjí záda každý týden, věří nám, i když se zrovna nedaří a máme hlavy dole. Moc si ceníme atmosféry, kterou nám vytvořili, ceníme si i prostředí, které nám vytváří management. Doufám, že v našich výkonech budeme pokračovat."

Další utkání čeká Nymburk v úterý 3. prosince v Řecku proti Peristeri. Doma se středočeský klub představí až po Novém roce a to 7. ledna při zápase proti VEF Riga. Tento zápas se výjmečně uskuteční v Nymburce.

ERA Nymburk - KK Mornar Bar 91:74 (24:14, 43:36, 69:58)


Nejvíce bodů: Hruban 28, J. Bohačík a Dalton po 15 - Pullen a Waller po 17, Bjelica 12. Fauly: 18:15. Trestné hody: 8/7 - 18/15. Trojky: 10:11. Doskoky: 41:40.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz