reklama

Naši mladí hráči nemají kvalitu na velký fotbal

09.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Naděje že se Václav Černý prosadí nastálo v Ajaxu Amstredam, vzaly definitivně za své. Včera totiž podepsal tříletou smlouvu s jiným nizozemským klubem, FC Utrechtem.

Černý přišel do Ajaxu už v šestnácti letech. Prošel vyhlášenou mládežnickou akademií a určitě věřil, že se mu časem povede prosadit se do A-týmu. To se mu však nepodařilo. Ve 29 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a šest asistencí, z toho polovinu odehrál v nejvyšší holandské lize.

Ajax Amsterdam se v loňské sezoně dostal do semifinále Ligy mistrů. I kvůli tomu Černého mrzelo, že nebyl více součástí tohoto týmu. „Byly to smíšené pocity. V tu dobu jsem byl pořád jen půl roku od návratu po těžkém zranění, takže jsem byl rád, že jsem vůbec mohl hrát za Jong (rezervu), ale byl jsem prostě na nesprávném hřišti. Samozřejmě měli jsme neuvěřitelný tým a všechno klaplo, jak mělo, ty šance logicky tedy nepřicházely, tohle si dobře uvědomuju. Ale stále tvrdím, že po tom zranění jsem se vrátil ještě připravenější a nějakou šanci jsem si zasloužil. Proto se na to vzpomíná trochu bolestně,“ řekl Černý.

Černý je tak třetím českým fotbalistou, který v poslední době odchází z velkoklubu do průměrného týmu. Na konci června přestoupil obránce Stefan Simič z AC Milán do Hajduku Split. A začátkem června odešel Tomáš Kalas z Chelsea do Bristolu City.
Realita je zkrátka taková, že čeští hráči nemají v současné době kvality na to hrát ve velkoklubu.

Ale i ve zmiňovaných menších klubech mohou Češi udělat solidní kariéru. „Moc se těším na novou výzvu v Utrechtu a na spolupráci s trenérem Van den Bromem. Doufám, že jeho důvěru splatím dobrými výkony,“ uvedl Černý pro web agentury Nehoda Sport, která ho zastupuje.

I v Utrechtu se na tohoto šikovného ofenzivního hráče velmi těší. „Václav je hráč s velkou kvalitou, jeho příchodem znovu posilujeme kádr,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Jordy Zuidam. „O jeho přestup jsme v posledním období hodně stáli a usilovně jsme se ho snažili dotáhnout do konce, takže je hezké teď konečně vidět podepsanou smlouvu. Václav si mohl vybírat z mnoha nabídek i ze zahraničních týmů, ale dal přednost nám, což také vypovídá o jeho sportovních ambicích,“ uvedl. „Václav je technický a rychlý hráč, který umí nejen góly střílet, ale je schopný je připravovat i pro své spoluhráče,“ dodal Zuidam.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz