reklama

Mladí fotbalisté mají první body. S Norskem hráli bez branek

19.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V druhém utkání ME do 19 let narazili čeští fotbalisté na soupeře z Norska. Po úvodní porážce s Francií (0:3) museli bezpodmínečně bodovat, aby si uchovali šanci na postup ze skupiny. Norové v prvním zápase remizovali s Irskem 1:1, což jim dodávalo určitý klid pro souboj s Českem.

Trenér Jan Suchopárek udělal oproti duelu s Francií pět změn, přesto se hra našeho týmu nijak zvlášť nezlepšila. Norové měli více ze hry a i šance, které ale naštěstí pro nás nedokázali proměnit. A byly to obrovské šance, ve 41. minutě trefili tyč a v 73. minutě břevno!

V druhém zápase porazila Francie Irsko 1:0, což znamená, že hráči galského kohouta mají po dvou zápasech šest bodů, Norsko dva a my s Irskem po jednom bodíku. V příštím zápase tak musí čeští mladíci jednoznačně vyhrát, aby ještě mohli pomýšlet na postup do semifinále. Zároveň však musí doufat, že Norsko nevyhraje...
„Remíza 0:0 nám umožňuje bojovat až do posledního zápasu ve skupině. Závěr zápasu byl nejvydařenější pasáží našeho týmu. Konec utkání byl pozitivní a předurčující, abychom ten závěrečný zápas zvládli,“ uvedl Suchopárek pro web FAČR. „Pozitivem je po delší době čisté konto, s tím jsem spokojený. Věřím, že v posledním zápase se zlepší i útočná fáze a kluci přestanou být tak zbrklí a nepřesní. V tom máme velký handicap oproti soupeřům,“ dodal Suchopárek.

Skupina B:
ČR - Norsko 0:0
Sestava ČR: Kovář - Míka, Zima, Heidenreich, Fukala - Macháček, Kaloč - Kušej (90. Hönig), Selnar (76. Píchal), Kohút (81. Zlatohlávek) - Kepl. Trenér: Suchopárek.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz