reklama

Mladá Boleslav chce play-off

09.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Mladoboleslavští hokejisté mají za sebou první přípravný zápas. V Litvínově vyhráli v prodloužení 4:3. "Hodně věcí si ještě musí sednout. Bylo vidět, že nejsme ještě tak sehraní, některé věci nám nešly. Musíme si na sebe zvyknout, co se pětek týče. Každý si musí zjistit, kde ten druhý jezdí, abychom si na sebe zvykli, aby hokej potom vypadal lépe," podotkla nová akvizice klubu Adam Zbořil, který přišel z slovenských Nových Zámků. Avšak tento 23letý útočník je brněnským odchovancem. "Náš gólman Růža toho pochytal opravdu hodně. Oni předvedli, že jsou sehraní. Hlavně lajna Hübl - Lukeš - Petružálek, tam bylo vidět, že to docela vodí, a že si na ledě rozumí. Vědí kde, kdo jezdí a předvádějí ty zkušenosti. Oni hráli už třetí přípravný zápas, my teprve první a myslím si, že si na to takhle sedneme taky," dodal Zbořil.

Tento ofenzivní hráč však samozřejmě není jedinou posilou Středočechů. Klub získal dalších pět nových tváří - Davida Ciencialu z Třince, Mitchella Fillmana z Českých Budějovic, Jana Stránského z Chomutova, Martina Ševce z Liberce a Sabahudina Kovačeviče z Karlových Varů.

Velkýmu posilami jsou především obránce Ševc, který má na svém kontě i titul s Libercem a útočník Ciencala, který přišel od letošního mistra. "Klub mě oslovil už během sezony, komunikoval jsem s Radimem Vrbatou (sportovní ředitel). Mladá Boleslav je mi velice sympatická, navíc už jsem cítil, že bych měl v kariéře udělat nějakou změnu," podotýká Cienciala. "V Třinci byly luxusní podmínky, tady je to spíše takové domácké, což se mi moc líbí. V Boleslavi se mi dobře hrálo i v roli soupeře a teď jsem rád, že tu můžu být doma," dodává 23letý forvard, který v dorostenském věku působil ve Finsku.

Co se týká cílů pro sezonu, v tom má Ševc jasno. "Hlavní je dostat se do play off. Jak se říká, to už je úplně jiná soutěž. Uvidíme, co se bude dít, pokud se tam dostaneme," říká 37letý bek.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz