reklama

Medailová chuť českých sportovních střelců nepolevuje

29.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Už sedmou medaili mají na svém kontě čeští sportovní střelci ohledně probíhajících Evropských her. O tu poslední se zasloužila dvojice skeetařů Barbora Šumová a Jakub Tomeček.

„Oba dva jsme chtěli uspět hlavně individuálně, ale tohle je perfektní náplast, když se to nepodařilo. Je to alespoň náhrada za kov, který mohl být ve čtvrtek," řekl Tomeček v souvislosti s těsným nepostupem do finále v individuálním závodě. "Říkali jsme si, že je to spíše exhibice než závod. Brali jsme to na pohodu, užívali jsme si to. Úplně nám to nevycházelo, dělali jsme zbytečné chyby, které kdybychom neudělali, tak jsme mohli jít o zlato, což by bylo podstatně jednodušší," uvedl Tomeček.

Naopak pistolářský tým Anna Dědová, Martin Strnad obsadily sice pěkné, ale zároveň smůlovaté čtvrté místo. Boj o medaili je připravily i technické problémy na pistoli českého střelce. „V průběhu závodu se mi začala měnit váha na spoušti. V závodě jsem s tím bojoval, ve finále jsem bohužel dal v nejnevhodnější chvíli jedničku a to nás stálo postup," řekl Strnad.
Bramborovou medaili si domů poveze i atletická štafeta, která se ve složení Filip Šnejdr, Diana Mezuliáníková, Patrik Šorm a Marcela Pírková zúčastnila netradičního „čtyřboje“ - 800, 600, 400 a 200m. "Samozřejmě jsme hrozně smutní. Musím ale říct, že to jeden z nejlepších atletických týmů, se kterým jsem kdy pracoval. Jejich nasazení bylo ukázkové, bylo to super parta. Chybělo štěstíčko, jak se říká, abychom to dotáhli na medailové umístění, na které jsme si všichni mysleli," uvedl šéf atletické výpravy Tomáš Janků.

O chybějícím štěstíčku mluvila i Mezuliáníková. "Pro nás byl obrovský úspěch už jen to, že jsme se dostali do finále. Snažili jsme se o co nejlepší umístění, ale obávám se, že dnes nebylo štěstí úplně na naší straně. V některých individuálních disciplínách se spíše přiklonilo k soupeřům. Bohužel nám to dnes nehrálo do karet," řekla sedmadvacetiletá běžkyně.

   Evropské hry v Minsku

   Atletika:
   Družstva - finále: 1. Ukrajina, 2. Bělorusko, 3. Německo, 4. ČR.

   Dráhová cyklistika:
   Muži:
   Bodovací závod: 1. Volikakis (Řec.) 45, 2. Van Schip (Niz.) 38, 3. Muchomedjarov (Rus.) 25, ...12. Pietrula (ČR) 6.

   Ženy:
   Keirin: 1. Krupeckaiteová (Lit.), 2. Braspennincxová (Niz.), 3. Šmeljovová (Rus.), ...Kaňkovská (ČR) vyřazena v opravách 1. kola.

   Scratch: 1. Wildová (Niz.), 2. Fidanzaová (It.), 3. Cerachová (Běl.), ...15. Ševčíková (ČR).

  Sportovní střelba:
   Smíšená družstva:
   Standardní pistole: 1. Vennekampová, Geis 199,5, 2. Karschová, Reitz (všichni Něm.) 192,5, 3. Kostevyčová, Korostylov (Ukr.), 4. Anna Dědová, Strnad (ČR).

   Skeet - finále: Cainerová, Rossetti - Bacosiová, Filippelli (všichni It.) 33:33, v rozstřelu 11:10, o 3. místo: Šumová, Tomeček (ČR) - Hillová, Llewellin (Brit.) 32:32, v rozstřelu 4:3, ...v kvalifikaci 13. Skalická, Nýdrle (ČR).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz