reklama

Liberec šokoval Ostravu a odsunul jí na šesté místo

15.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Liberečtí hráči věděli, že jak by s Ostravou prohráli, s velkou pravděpodobností by se už do evropských pohárů nedostali. Tři předešlé zápasy bez výhry jim moc optimismu nedodávaly, nijak je to ale zároveň nepoložilo, což se i v Ostravě potvrdilo.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:1 (0:0)


Aktéry zápasu přivítala na květen nezvyklá zima. I to byl možná důvod, proč se oba týmy déle rozehřívaly a i hra neměla v první půli příliš šťávu. Domácí si postupně vytvářeli převahu, avšak pořádně se předvedli jen Holzerovou bombou z 25 metrů.
I od začátku druhé půle měli větší převahu ostravští fotbalisté, ale bez zkušených ofenzivních hráčů Baroše a Diopa byli v útočné fázi bezradní. Ale ani hosté toho zrovna dopředu moc nepředvedli...
Když už se zdálo, že zápas dospěje do remízového stavu, trefil se čtyři minuty před koncem přesně po rohovém kopu liberecký Mara.
Ostrava mohla následně aspoň vyrovnat, ale Procházkova střela jen orazítkovala břevno.
Vítězství Liberce znamená, že Severočeši předhonili v tabulce právě Ostravu. Pokud by se jim povedlo současné páté místo udržet a Slavia by ve finále Českého poháru porazila Ostravu, mohli by se poprat o evropskou ligou s vítězem prostřední nadstavbové skupiny.

"Bylo to vyrovnané utkání, vyhrál šťastnější tým, který dotlačil do sítě vypadnutý balon. My jsme takových situací měli taky několik. Hráči odevzdali maximum, jiné k dispozici už nemáme. Je to smutné, že v závěru ztrácíme šesté místo. Hrát s horní čtyřkou je obrovsky těžké, uvidíme, v jakém rozpoložení budou ta další mužstva," podotkl ostarvský kouč Bohumil Páník.
"Udělali jsme možná klíčový krok k pohárové Evropě. Hned po prohře na Spartě rezonovala v kabině jediná věc: vítězství nad Baníkem. A jsme rádi, že jsme to dnes na hřišti dokázali. Pořád to ale ještě nic neznamená a bude velmi důležité to potvrdit s Plzní. Mužstvo je skromné a cílevědomé, už myslíme na další zápas," dodal liberecký trenér Zsolt Hornyák.

Branka: 86. Mara. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Myška. ŽK: Kuzmanovič, Mešaninov, O. Šašinka - Musa, Kozák, Hybš. Diváci: 5115.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Mešaninov, Jirásek (89. Šindelář), Fillo - Hrubý - Kuzmanovič (69. O. Šašinka). Trenér: Páník.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Breite - Potočný, Nešický (72. Pešek), Musa, Sýkora (90. Karafiát) - Kozák (84. Pázler). Trenér: Hornyák.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz