reklama

Kvitová se s US Open rozloučila rychle. Muchovou čeká nejtěžší soupeřka

30.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Petra Kvitová si při zápase 2. kola na US Open proti Němce Andree Petkovičové utvrdila bohužel jednu věc. Její levé předloktí stále není v pořádku a dokud se to nezlepší, nemá šanci bojovat o turnajové triumfy. S americkým grandslamem se loučí i Kristýna Plíšková. Naopak Karolína Muchová už je ve třetím kole.

Za "normálních" okolností by pro Kvitovou neměl být žádný problém porazit 88. hráčku světa, jenže nerozehranost po zranění a nadále přetrvávající potíže s rukou jí nedovolily předvádět její obvyklou hru založenou především na servisu.
"Zápas se dal každopádně vyhrát. Jí moje hra sedí, to bylo vidět. Chyběly mi kousíčky ve výměnách i gamech, abych to otočila na druhou stranu. Nehrála jsem zas tak špatně, ale úplně se to nesešlo," litovala Kvitová porážky 4:6, 4:6.

Více než porážka však šestou hráčku světa trápí vědomí, že ruka stále není v pořádku. "Ráda bych něco řekla, ale vůbec nevím. Je to záhada, zvláštní a tápání," řekla Kvitová. "Kdyby to bylo utrhlý, tak nehraju, takhle se s tím pořád dá hrát a bojuju s tím. Nebolí to, ale je to nateklé, což znamená, že v tom něco je."
Jednou z variant může být i předčasné ukončení sezony. "Hypoteticky se to stát může. Pokud to bude dobré pro mou ruku, tak jsem to schopná oznámit," prohlásila devětadvacetiletá tenistka.

Naopak v rozletu je Karolína Muchová, kterou ještě vloni znali jen tenisoví nadšenci. Po včerejší výhře nad  Sie Šu-wej z Tchaj-wanu 6:1, 4:6, 7:6 už je ve třetím kole. "Nejsem spokojená sama se sebou, dělala jsem hodně chyb. Ve třetím setu jsme obě hrály lépe na returnu, ale dokázala jsem to nakonec v tie-breaku sama uhrát. Při mečbolech jsem ztuhla, pak jsem znervózněla, ale naštěstí jsem se zas rozjela," řekla Muchová
Nyní je čeká asi nejtěžší možná soupeřka, domácí Serena Williamsová. "Bude to paráda. Chtěla jsem dneska vyhrát, abych si zasloužila tuhle šanci. Už se nemůžu dočkat. V tenise neexistuje větší zápas než se Serenou v Americe."

Na US Open končí Kristýna Plíšková, která neměla sebemenší šanci proti Belgičance Elise Mertensové. Podlehla jí dvakrát 2:6.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz