reklama

Kvitová se posedmé představí na Turnaji mistryň

07.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Už posedmé v kariéře se tenistka Petra Kvitová představí na prestižním Turnaji mistryň, kde se vždy schází osm nejlepších hráček toho daného roku. Spolu s ní si v čínském Šen-čenu, kde se bude hrát od 27. října do 3. listopadu, zahraje i Karolína Plíšková.

Původní informace byly takové, že Kvitová po vypadnutí ve čtvrtfinále na turnaji v Pekingu ještě nemá jistý start na Turnaji mistryň, ale nakonec je vše jinak. "Jsem nadšená, že jsem se kvalifikovala. Po skvělém startu sezony v Austrálii jsem na sebe pyšná, že jsem si zajistila místo posedmé v kariéře," uvedla Kvitová na WTA. "Bude to moje třetí finálové dějiště a jsem zvědavá, co nás v Šen-čenu čeká," dodala.

Ano, Kvitová měla parádní vstup do sezony, kdy nejenom zažila finále na Australian open, ale také vyhrála na turnajích v Sydney, v Dubaji a ve Stuttgartu. Možná ale náročný program si vybral svoji daň v podobě poranění předloktí levé ruky. Kvůli tomu pak musela vynechat grandslamovou Paříž a následně na oblíbeném Wimbledonu vypadla už v osmifinále. Na US Open dokonce už skončila ve druhém kole. Mezitím si dávala několikatýdenní herní pauzy. Přesto se jí povedlo před 14 dny v čínském Wuhanu dostat až do semifinále, což se ukázalo jako důležitý krok pro účast na Turnaji mistryň.

Jistotu startu na Masters už mají kromě českých tenistek i letošní grandslamové vítězky - Japonka Naomi Ósakaová (Australian Open), Ashleigh Bartyová z Austrálie (Roland Garros), Rumunka Simona Halepová (Wimbledon) i Bianca Andreescuová z Kanady (US Open).

Kvitová hrála finále sezony WTA Tour nepřetržitě v letech 2011 až 2015 a turnaj ovládla při své premiérové účasti v tehdejším dějišti Istanbulu. Před třemi lety si v Singapuru zahrála finále, loni vypadla ve skupině.

Pro tento týden se 29letá česká tenistka odhlásila kvůli únavě z turnaje v rakouském Linci.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz