Kvitová prohrála podruhé, přesto má pořád šanci vyhrát Turnaj mistryň

29.10.2019

Ani druhé utkání na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu se Petře Kvitové nepovedlo. Česká tenistka podlehla Švýcarce Belindě Benčičové 3:6, 6:1 a 4:6. Přesto pořád má Kvitová šanci postoupit ze skupiny do semifinále. I s jednou výhrou by to šlo, musí však samozřejmě bezpodmíněčně porazit ve čtvrtek světovou jedničku Ashleigh Bartyovou.

Kvitová si v prvním setu třikrát pohlídala svůj servis, pak se jí však přestalo dařit, prohrála tři gamy za sebou a tím i celou sadu.
Naopak do druhého setu vlétla jako uragán a brzy vedla 4:0. Soupeřce povolila jen jednu hru.
Jenže ve třetí sadě se jí opět přestalo dařit na servisu a navíc kupila dvojchyby. Jednou ještě dokázala si vzít servis zpět, podruhé už jí to ale Švýcarka nepovolila.
"Vůbec jsem nemohla najít rytmus. Přitom jsem začala dobře, šlo mi podání, jenže najednou jsem začala dělat dvojchyby," řekla Kvitová po zápase. "Co mi zbývá, než se oklepat, zase tam jít a bojovat. Bez boje to nejde. Pořád jsem tady a pořád hraju, takže dobrý," dodala.

Kvitové k možnosti případného postupu pomohlo i odstoupení Naomi Ósakaové, místo které dnes proti zmiňované Australance nastoupila Belgičanka Kiki Bertensová. Evropanka zvítězila 3:6, 6:3 a 6:4 a má ta kontě jeden bod, stejně jako Bartyová či dnešní přemožitelka české hráčky Benčičová.

V případě, že Bertensová i Kvitová zvládnou čtvrteční duely ve třech setech, Nizozemka postoupí a o druhém místě ve skupině mezi Kvitovou, Bencicovou a Bartyovou rozhodne poměr gamů.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz