reklama

Kvitová po boji prohrála se světovou jedničkou a Turnaj mistryň ještě jistý nemá

04.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jedna výhra dělila Petru Kvitovou od jisté účasti na Turnaji mistryň. Ve čtvrtfinále turnaje v Pekingu nastoupila proti světové jedničce Australance Ashley Bartyové.

První set vyzněl lépe pro českou tenistku, která vzala soupeřce podání za stavu 2:1. "Myslím, že v prvním setu jsem neudělala moc chyb a ani v gemu, kdy mě brejkla, jsem jí tam nedala nic zadarmo. To prostě byla typická Petra," ocenila Bartyová soupeřku.

Následující dvě sady ale už patřily Australance. Kvitové se už nepodařilo soupeřku ani jednou brejknout, naopak ztrácela svůj servis a následně prohrála i celkově zápas - 6:4, 4:6, 3:6. "Myslím, že to byl jeden z nejkvalitnějších zápasů, který jsem letos odehrála. Petra ze mě vždycky dostane to nejlepší," řekla Bartyová. "Od nás obou to bylo na neskutečně vysoké úrovni. I kdybych prohrála, dívala bych se na ten zápas stejně, což není obvyklé," dodala světová jednička.

I přes porážku se mohla Kvitová nominovat na Turnaj mistryň, to by ale musela Nizozemka Kiki Bertensová vyhrát nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. To se ale nestalo.

Ze hry je i Kateřina Siniaková, která nestačila na Dánku Caroline Wozniackou, které podlehla 5:7, 4:6.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz