reklama

Kreuziger skvěle zvládl hory, v rovinaté etapě však přišel pád

23.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jediný český účastník letošní Tour de France Roman Kreuziger skvěle zvládl horské pyrenejské etapy. V celkovém pořadí se dostal na solidní 14. příčku. Naopak několik velkých favoritů (mezi nimi i domácí naděje Bardet) ztratilo cenné minuty.

Po včerejším volném dni se dnes jela rovinatá etapa, která dávala možnost spurterům si také užít kus slávy. Což se také stalo - 1. Ewan (Austr./Lotto-Soudal), 2. Viviani (It./Deceuninck-Quick-Step), 3. Groenewegen (Niz./Jumbo-Visma), 4. Sagan (SR/Bora-hansgrohe).
Pro ostatní to měla být jen taková "pohodová přejezdová cesta" k těžkým alpským etapám. Nakonec však ke konci dnešního klání pro některé nastalo drama, bohužel se týkalo i Romana Kreuzigera. Pět kilometrů před cílem spadl a ztratil kontakt s hlavním pelotonem. Kolo mu vypůjčil kolega z týmu Dimension Data. Český závodník pak dojel do cíle se ztrátou minuty a dvou sekund na 69. pozici a celkově zůstal na 14. příčce.

"Dnes tam bylo několik pádů a v jednom jsem byl bohužel já. Chytil jsem takovou vlnu, které jsem se jakžtakž vyhnul, ustál jsem to, ale bohužel mě trefili zezadu, takže jsem ztratil rovnováhu. Naštěstí mám pár kamarádů v pelotonu plus Steve Cummings mi dal své kolo a z týmu na mě čekal Ben King, ale ideální vstup do posledního týdne to nebyl," uvedl v nahrávce pro média Kreuziger, který doufá, že to nenechá následky pro zbývající těžké etapy. "Ztráta je hodně mrzutá, ale důležité bude, jak se budu cítit zítra ráno. Odnesla to hlavně kůže, protože v šedesátikilometrové rychlosti člověk nedá takovou těžkou ránu, ale spíš se sklouzne. Mám pár odřenin, bohužel na pravém rameni, které se dávalo dohromady, ale zaleduje se to a doufejme, že ráno to bude v pořádku," řekl Kreuziger, který ztrácí na prvního Francouze Alaphilippa 12 minut a šest vteřin.

Zítra čeká na cyklisty už kopcovitější etapa, která povede z Pont du Gard do Gapu. Poté už budou následovat tři klasické horské etapy.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz