reklama

Krejčíková se Siniakovou mají další titul. Bouzková si polepšila o 38 míst

12.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Životní týden (semifinále v Torontu) vynesl českou tenistku Marii Bouzkovou ve světovém žebříčku o 38 míst. Je v tuto chvíli na 53. příčce. Česká ženská tenisová škola je v tomto roce tak úžasná, že před touto 21letou hráčkou je ještě šest dalších tenistek. Pozici české jedničky si nadále udržuje Karolína Plíšková, kterou v žebříčku WTA najdeme na třetím fleku. Kdyby se jí ale povedlo v neděli skončený turnaj v Torontu vyhrát, mohla být dokonce první. Co se ale nepovedl teď, může se stát v následujících týdnech. Pozici české dvojky si i přes zdravotní pauzu udržela Petra Kvitová, která je šestá na světě. Následují Markéta Vondroušová (16.), Barbora Strýcová (31.), Kateřina Siniaková (38.) a Karolína Muchová (48.). Pak už je na řadě zmiňovaná Bouzková.

Hezká podívaná je i na ženský žebříček v deblu. Nadále mu vévodí Barbora Strýcová. V první desítce jsou ještě Siniaková (5.) a Barbora Krejčíková (7.), kterým se povedlo ovládnou turnaj v Torontu. Nejvýše nasazený pár ve finále porazil Němku Annu-Lenu Grönefeldovou a Demi Schuursovou z Nizozemska 7:5, 6:0. Je to jejich třetí společný titul. Ve své sbírce už mají slavné triumfy z Paříže a Wimbledonu. Oba tyto grandslamy ovládly v loňském roce.

Jen pro úplnost, v první stovce čtyřhry máme dalších šest hráček. I v této tenisové "disciplíně" jsme zkrátka světová velmoc.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz