reklama

Krejčí s Vydrou už nechtěli leštit lavičky. Kluby je však nepustily

23.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Čeští fotbaloví reprezentanti Ladislav Krejčí a Matěj Vydra v loňské sezoně mnoho šancí ve svých zahraničních klubech nedostávali. A proto se začalo mluvit o tom, že by mohli přestoupit jinam. Oba by se tomu pravděpodobně nebránili, avšak představitelé Bologni a Burnley řekli ne.

"Odchod se řešil, i já o něm přemýšlel. Boloňa se byla ochotná bavit, ale během přípravy se moje pozice změnila. Klub řekl, že se o odchodu bavit nebude a už vůbec ne o hostování. Jeho rozhodnutí respektuji a budu se dál prát o místo v sestavě," pověděl Krejčí.
Na jeho místě (levá záloha) je největším konkurentem Mitchell Dijks. "Zranil se a v přípravě tolik nehrál. Ale teď se uzdravil a v italském poháru (Bologna porazila Pisu 3:0) nastoupil on, tak uvidíme. Já se mohu jen snažit být maximálně připravený a čekat na svou šanci. A pak ji využít a přesvědčit trenéry," uvědomuje si Krejčí.

Podobná slova volí i útočník Vydra. "Že mě vedení nepustilo, vůbec neřeším. Pro mě se nic nemění. Dál budu makat, abych přesvědčil trenéra, že do sestavy patřím. On se mnou mluví, v tréninku mě povzbuzuje a já udělám všechno, abych si Premier League ještě zahrál. Jsem pozitivní, po tréninku si přidávám a dál věřím," řekl Vydra pro webové stránky svého agenta Ondřeje Chovance.

Právě agent přiznal, že o sedmadvacetiletého českého reprezentanta usilovaly čtyři anglické celky, istanbulské týmy Basaksehir a Besiktas i Dynamo Moskva. "Musíme respektovat rozhodnutí klubu, že Matěje ani v jednom z případů nepustilo. V klubu má platnou smlouvu, takže rozhodnutí je vždy na jeho vedení. Matějovým hlavním snem bylo hrát Premier League. Proto do Burnley přicházel. Věřím, že dostane šanci, kousne se a trenérovi ukáže, že do sestavy patří. Nyní je to jen na něm. Myslím si, že hlavu má nastavenou tak, že ještě o místo zabojuje," uvedl Chovanec.

Tak snad se oba reprezentanti chytí. Český nároďák bude pro závěrečnou část kvalifikace o ME potřebovat každého zkušeného hráče. Ale jen takového, který bude pravidelně hrát...
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz