reklama

Kometa popáté za sebou padla, trenér Fiala rezignoval

17.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V posledních letech má hokejová Kometa vždy jasný cíl - získat medaili. A věrní brněnští fanoušci vždy míří nejvýše, chtějí vidět svůj milovaný tým, jak přebírá mistrovský pohár.

V letošní sezoně se však Kometa zatím neskutečně trápí, což dokazuje dnešní další prohra, v pořadí už pátá za sebou! Dosavadní trenér Petr Fiala bezprostředně po domácím debaklu s Karlovými Vary 2:7 na svou funkci rezignoval. "Poslední třetina nebyla hodná jména Komety. Pro mě to byl poslední signál k tomu, abych odstoupil," řekl Fiala.

Hráčům svou rezignaci oznámil pár minut po zápase. Takže v tuto samozřejmě není jisté, kdo povede Kometu v úterním těžkém zápase na ledě úřadujícího mistra z Třince. "Situaci řešíme a v pondělí k ní vydáme prohlášení," uvedl majitel klubu Libor Zábranský.

Petr Fiala tedy dlouho na brněnské střídačce nevydržel. Přišel totiž letos v létě od olomoucké mládeže jako nástupce Zábranského.
Začátek sezony se přitom Brnu povedl, po první čtvrtině dokonce Kometa vedla.

Podle Fialy byly hlavním problémem nevyrovnané výkony. "V některých fázích jsme sice podali vynikající výkony, ale jindy zase velmi špatné," poznamenal Fiala, který dodal i zajímavou myšlenku: "Nepřesvědčovali mě v posledních zápasech, že všichni kopeme za stejný cíl. Snad se někteří chytnou za nos a budou předvádět lepší výkony než dosud. Ale to už nebude moje starost," prohlásil.

Kometa je po 19. kolech na sedmém místě s 33 body. Na první Spartu ztrácí deset bodů.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz