reklama

Klokani mají nového trenéra. Do Vršovic se vrací Klusáček

10.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dva dny po odvolání Martina Haška představili pražští Bohemians nového trenéra. Po pěti letech se do Ďolíčku vrací Luděk Klusáček.

Při svém posledním angažmá ve Vršovicích dokázal v roce 2014 dvaapadesátiletý Klusáček Bohemku zachránit, poté se však nedohodl na prodloužení smlouvy. "Už při svém odchodu v roce 2014 jsem si přál se do Bohemky jednou vrátit. Ta nabídka nyní přišla a jsem velmi rád, že jsem opět tady," řekl Klusáček, který prošel tímto klubem i jako hráč. Dokonce na Bohemians svou hráčskou kariéru ukončil.

Klusáček se pokusí vytáhnout Bohemku ze současného 11. místa. Otázka však zní, zda současný tým má na to hrát výše. Zároveň však bývá zvykem, že když tým dlouho nevyhrává, je nejjednodušší vyhodit trenéra než obměnit kádr. Ale je pravda, že Bohemka čtyřikrát za sebou nevyhrála, a tak klub měl "důvod" Haška vyhodit... Bývalému reprezentantovi nepomohlo ani vyřazení v českém poháru od třetiligového Chlumce nad Cidlinou.

"Za Bohemku můžu říct, že Luděk byl pro nás kandidát číslo jedna a jsme spokojeni, že jsme se domluvili celkem rychle," uvedl sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Klusáčkovo poslední působení bylo v Jihlavě to od prosince 2014 do září následujícího roku. Poté byl dlouho bez angažmá.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz