reklama

Kladenští hokejisté si musí sáhnout do svědomí, aby nedostávali facky i v sezoně

21.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Kladenští hokejisté během letní přípravy zjišťují, jaký je rozdíl mezi první ligou a extraligou, kam na jaře postoupili. Během sedmi přípravných zápasů vyhráli jen dvakrát a to s prvoligovou Slavii a německým druholigovým týmem z Lausitzeru. Ostatní mače s extraligovými kluby nezvládli a mají z nich hrozivé skóre 11:27.

Včerejší porážka s Plzní 2:8 byla pro kladenského šéfa Jaromíra Jágra a hlavního kouče Davida Čermáka poslední kapka, po které dostali hráči v kabině pořádné "kapky". „Děláme strašný chyby v obraně, máme na čem pracovat. Už nebudeme soupeře přehrávat. Naopak nás budou za všechno trestat a my góly nedáváme,“ shrnul Čermák.
Jaromír Jágr, který proti Západočechům nastoupil klasicky v první lajně, měl v kabině po utkání dlouhý proslov.

I kladenský kapitán Jakub Strnad si uvědomuje, že začíná jít do tuhého, protože extraliga se nezadržitelně blíží (13. září).
„Každý ať si sáhne do svědomí v přístupu. Už to není zábava,“ uznal 27letý útočník. „Dostali jsme velké varování. Právě jsme si v kabině říkali, že nesmíme být pohodoví. Doufejme, že to pro nás je facka, která naše hlavy přinutí poctivě trénovat,“ přeje si Strnad.

V Kladně jsou zatím rozpačití i z hlavních posil. Kanadský útočník Brendan O’Donnell a slovenský forvard Martin Réway zatím zaostávají za svými možnostmi. „Je to střelec, ale při hře v pěti se do šancí moc nedostává. Hledáme k němu hráče, s nimiž by mu to klaplo,“ podotkl ke Kanaďanovi Čermák.

Do začátku extraligy ještě Kladno čekají čtyři přípravná utkání. Hned to první bude opět proti týmu z nejvyšší soutěže. Ve čtvrtek se střetne s Karlovými Vary. Kladenští hokejisté tak mají možnost ukázat, že umí být vyrovnaným soupeřem i extraligovému klubu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz