reklama

Každoroční hokejový kemp se musí letos obejít bez našich největších nadějí

12.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Představa reprezentačního trenéra Miloše Říhy byla jasná, chtěl mít na letním soustředění k dispozici největší české hokejové naděje. Jenže ty mu daly košem... Do Jihlavy, kde se kemp koná, Marin Nečas, Filip Zadina či Jakub Zbořil nepřijedou.
"Hlavně jsme to posunuli kvůli tomu, abychom viděli mladé hráče ze zámoří. Udělali jsme to o trochu dřív, aby nám hráči neodjeli. Ale jak je vidět, tak by to ani nemělo smysl. Čekali jsme Nečase, Zadinu, Hájka, Zbořila... Bylo to dělané kvůli našim mladým špičkám," vysvětlil Říha.

Někteří mladíci se omluvili, jiní ani nedali o sobě vědět. "My je tam máme třeba napsané jako náhradníky, ale náhradníci to nebyli. Do poslední chvíle jsme čekali, kdy se ozvou. Mrzí mě to. Někteří už odjeli, spousta jich má prý individuálně nějakou práci a tím kempem bychom jim program narušili. Já si však myslím, že národní mužstvo a příprava s ním je trochu něco jiného. A hlavně by pracovali v kolektivu, takhle budou pracovat sami," uvedl Říha.

Kempu se naopak zúčastnili hráči, kteří i pro letošek spíše počítají s tím, že budou hrát jen na farmě. "Už na začátku, když jsem reprezentaci vzal, jsem avizoval, že bych chtěl vytvořit takové 'béčko'. Což ale nejsou žádní béčkaři. Chci jen udělat široký kádr, aby kluci měli motivaci, měli krůček před sebou. Aby věděli, že se o nich ví, že je někdo bude zkoušet. Aby věděli, proč mají pracovat a na co se mají těšit. Víceméně jsou to kluci neznámí, ale nám jsou známí a my je vybrali jak ze zámoří, tak z naší ligy. Trochu jsme to oproti loňsku omladili."
Kempu se účastní např. Kristián Reichel. Příjmení napovídá, že jde o syna slavného otce, olympijského vítěze z Nagana Roberta Reichela.

Avšak nejzajímavějším jménem v nominaci je jistě David Rittich, nyní už uznávaný gólman v NHL.

Nominace na kemp v Jihlavě (11. – 16. srpna)

Brankáři:
David Rittich (Calgary, NHL), Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Vítek Vaněček (Hershey, AHL), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci:
Dominik Mašín (Syracuse, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák, Petr Kalina  (všichni HC Sparta Praha), Tomáš Hanousek, Daniel Bukač (oba Bílí Tygři Liberec), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba PSG Berani Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Jan Ščotka, Lukáš Doudera (oba HC VERVA Litvínov).

Útočníci:
Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Aleš Jergl, Radovan Pavlík (oba Mountfield HK), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Kristián Reichel (oba Manitoba, AHL), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek, Matyáš Kantner (oba HC Škoda Plzeň), Marek Zachar, Jan Ordoš (oba Bílí Tygři Liberec), Radim Zohorna, David Cienciala (oba BK Mladá Boleslav), Ondřej Machala, Denis Kindl (oba HC Dynamo Pardubice), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Adam Musil (San Antonio, AHL).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz