reklama

Kapitán Třince nestihl kvůli otřesu mozku finálové boje. Kdy se vrátí na led?

22.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Třinecký hokejový obránce Lukáš Krajíček sice obdržel za letošní titul zlatou medail, radost mu ale trochu zkalila ta skutečnost, že nemohl do finálových bojů proti Liberci nastoupit kvůli těžkému otřesu mozku. Vypadá to, že už je hlava v pořádku, teď ho ale zase začaly trápit jiné zdravotní problémy. „Hlavu už mám naštěstí dobrou, ale zase bojuju se zánětem jícnu, takže jsem momentálně mimo hru. Lékaři se mě snaží přeléčit antibiotiky. Čekáme, až nemoc ustoupí. Holt smůla," řekne smutně šestatřicetiletý bek s bohatými zkušenostmi z NHL (328 zápasů).

Krajíček věří, že se dá brzy natolik dopořádku, aby mohl absolvovat zápasy Ligy mistrů, které už se blíží. Už příští týden, přesněji 30. srpna, nastoupí Oceláři Třinec v Lahti a o dva dny později se utkají v Minsku s Junostěm. A právě toto utkání je pro Krajíčka velmi prestižní, protože v tomto běloruském klubu hrál šest let. „Na Minsk mám fakt skvělé vzpomínky. Jde o hokejové město, tenhle sport tam lidi milují, jiný ani na výběr moc nemají. Čekám od nich takový ruský, technický hokej," říká bývalý reprezentační obránce, který má ve své sbírce stříbro a dva bronzy z MS.

Třinec je natolik namlsaný mistrovským titulem, že si kromě obhajoby dává za cíl i uspět v Lize mistrů. „Chceme ten pohár vyhrát, ale musíme jít krůček po krůčku. Strašně důležitý bude start. Když vyhrajeme první zápas, líp na něj nabalíme další," říká Krajíček, který už má na kontě jeden titul s Třincem (2011).

Do extraligy vstoupí Oceláři 1. září v atraktivním utkání proti Jágrovu Kladnu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz