reklama

Kanaďanovi se v Česku zalíbilo. Držitel dvou mistrovských titulů posílí Vítkovice

21.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po Pardubicích a Kometě Brno nyní kanadský útočník Alexandre Mallet oblékne vítkovický dres.

Pro ostravský klub to je vítaná posila poté, co ho trochu nečekaně opustil Olesz. „V průběhu přípravy došlo k tomu, že náš kádr opustil Rostislav Olesz, čímž nám v lajně, do které jsme s ním počítali, vznikl problém. Proto jsme následně hledali hráče, který je podobným typem. V momentě, kdy se objevila možnost Alexandra Malleta, o kterém jsme věděli, že končí v Kometě, zaměřili jsme se na něj," popisuje na klubovém webu generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Mallet má na svém kontě dva mistrovské tituly s Kometou Brno. Celkem už kanadský forvard v české nejvyšší soutěži odehrál 182 zápasů, v kterých získal 65 bodů (31+34).

Po dořešení všech administrativních úkonů by kanadský útočník mohl za Vítkovice poprvé nastoupit ve čtvrtek na ledě Znojma.

Mallet není poslední posilou Vítkovic. Já jsem už dříve avizoval, že kádr ještě není uzavřený a je pravdou, že de facto kádr není uzavřený nikdy. Našimi prioritami v rámci přestupů, už v období, kdy začala příprava, byly dány tak, jak jsme si je společně s celým trenérským štábem stanovili. A znovu také zdůrazním, že vše muselo a musí zapadat do finančních možností, které jsem na kádr dostal," doplňuje Petr.
Už dříve ostravský klub posílilo těchto sedm hráčů - Miroslav Svoboda (Dornbirn, EBEL), Dominik Lakatoš (Liberec), David Kvasnička (Plzeň), Martin Bodák (Kootenay, WHL), Erik Němec (Znojmo, EBEL), Nicolas Werbik (Zlín) a Roberts Bukarts (Sparta Praha).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz