reklama

Kalas po devíti letech a čtyřech zápasech (!) opouští Chelsea

02.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Je to už obehraná písnička. Mladý fotbalista se nechá zlákat sladkými řečičkami agenta, o tom, jaká velká budoucnost ho čeká v evropském velkoklubu. Mladý sedmnáctiletý kluk si hned představuje, jak si brzy zahraje se světovými hvězdami, vedle kterých také vyroste ve fotbalovou star.
Zpravidla to ale končí tak, že mladý chlapec projde akademií velkoklubu a pak je poslán na hostování do nižší soutěže té dané země. A pak jde jinam na hostovačku a takhle pořád dokola, až se úplně z fotbalu (znechucen) vytratí či přinejlepším se vrátí do české ligy.


Takhle "tragicky" to zatím pro českého fotbalistu Tomáše Kalase nevyznívá, avšak rozpaky z jeho dosavadní kariéry jen tak asi nevyprchají (ať už u něj či u fanoušků).

Tento obránce přestoupil před devíti lety z Olomouce do Chelsea v době, kdy tento anglický klub byl na vrcholu slávy. Angličané ho ještě na půl roku nechali hrát v hanáckém klubu, a pak ho na dva roky poslali do nizozemského Arnheimu. Pak se konečně vrátil do Chelsea, jenže zranění mu zhatilo nastoupit k více než čtyřem zápasům (z to dva v základní sestavě).
Pak následovaly další hostování, půl roku v Kolíně nad Rýnem, poté rok a půl v Middlesbrough a dva roky ve Fulhamu. Žádný z těchto klubů však o něj tolik nestál, aby ho vykoupil ze smlouvy v Chelsea, která zároveň už o něj nejevila žádný zájem.

Až teď po devíti letech se našel opravdový zájemce o tohoto olomouckého rodáka. Jeho novým zaměstnavatelem bude Bristol City z druhé nejvyšší anglické ligy, ve kterém v loňské sezoně hostoval. „Fanoušci a všichni v týmu se zasloužili o to, že jsem se tu cítil jako doma. Byla to správná věc,“ řekl Kalas k přestupu pro klubový web Bristolu City. „Věděl jsem, kam jdu, co čekat od trenéra a spoluhráčů a oni věděli, co čekat ode mě. Bylo to jednodušší než zkoušet znovu další klub a muset si na všechny a všechno znovu zvykat,“ dodal.

Na jednu stranu je to pro 26letého obránce jistě úleva, že po tolika letech cítí opravdový zájem. Na druhou stranu jistě čekal kapitán stříbrné devatenáctky z roku 2011, že v těchto letech bude fotbalově někde jinde.

Někdo by mohl namítnout, že Kalas zas tak neprožívá špatnou kariéru, když má na kontě už 19 reprezentačních zápasů. To je pravda, ale zároveň je nutné podotknout, že se do nominace vždy dostal spíše z nouze, protože zkrátka nebylo kde brát...

Avšak není nutné ho zatracovat, je v nejlepších fotbalových letech a možná důvěra Bristolu, který jistě bude bojovat o Premier League, by ho ještě mohla katapultovat do velkého fotbalu, v kterém si zahraje s nějakou megastar, jak si jistě před devíti lety přál.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz