reklama

Jihlava se cítí poškozená. Chce opakovat baráž

11.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Od odvetného zápasu baráže mezi Karvinou a Jihlavou už uběhl více jak týden, ale jihlavským činovníkům stále nedá spát. Naštvání z výkonu rozhodčích je nepřešel a nyní žádají, aby se baráž opakovala...
"Náš klub podal řídícímu orgánu soutěže podnět k tomu, aby zvážil nařízení opakování obou utkání baráže, popřípadě pouze odvetného utkání v Jihlavě, což by byl nepochybně krok, který by mohl získat důvěru veřejnosti v regulérnost soutěží a pomohl by ke spravedlnosti," je mimo jiné uvedeno v prohlášení, které jihlavský fotbalový klub vydal.

Jihlavským představitelům nestačí, že Komise rozhodčích vyloučila oba sudí barážových zápasů Martina Nenadála a Milana Matějčka na rok z profesionálních soutěží. Podle nich je to naopak od komise důkaz, že se zápasy nebylo něco v pořádku. "Na první pohled je vyhození rozhodčích rozhodná reakce na skandální způsob, jakým vedli barážová utkání FC Vysočina. Z pohledu našeho klubu však komise rozhodčích obětovala oba rozhodčí (asistentů obou utkání se opatření nijak nedotklo) na časově nespecifikovanou dobu (půl roku, rok?) a pouze na oko celý problém vyřešila. Pro náš klub však zcela neuspokojivě, když si lze jen stěží představit, že třetí den po skončení baráže mohla komise provést jakékoliv hlubší šetření obou duelů. Naopak postup komise v nás vyvolává jen další pochybnosti a je patrné, že se komise rozhodčích snaží problém bagatelizovat a zamést pod stůl," uvádí se dále v prohlášení klubu z Vysočiny.

Podle předsedy českého fotbalu Marka Malíka se Jihlavští chovají hystericky. „Rozumím sportovní frustraci týmu po neúspěšné baráži, rozumím také líbivé a populistické rétorice, která je s tím spojená, a zároveň neříkám, že všechny výkony sudích byly v pořádku, ale podobná hysterická reakce mi přijde v tuto chvíli opravdu zbytečná a zcela nekonstruktivní,“ uvedl Malík pžed třemi dny v tiskové zprávě.

Vypadá to, že tak snaha Jihlavy o opakování baráže přijde vniveč. I když pro nezasvěceného fanouška by to bylo další "zpestření" první ligy poté, co se poprvé v loňské sezoně odehrály nadstavby. Avšak celkově je to spíše smutný příběh, který nás možná vrací do doby, kdy zde vládli "kapříci"...
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz