reklama

Jenom Jihlava zaváhala, ostatní favorité zvládli víkend na jedničku

21.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Z pětice vedoucích týmů druhé fotbalové ligy se jen Jihlavě nepodařilo vyhrát. Zbývající celky svou roli favorita zvládli.

Nejpřesvědčivěji působila Dukla, která si z Vítkovic přivezla tříbrankovou výhru a udržela se tak na druhé pozici s 27 body. O dva body více mají Pardubice, které naopak horko těžko držely sedmdesát minut vedení 1:0.
Na třetí příčku poskočil Hradec Králové (24), který si přivezl vítězství z Vlašimi. "Vítězství dva nula je pro nás třešnička na dortu, protože teď už se tabulka láme na dvě poloviny a jsme rádi, že jsme pořád v kontaktu se špicí," hodnotí vítězný zápas s Vlašimí kouč Zdenko Frťala.

Na čtvtrou příčku poklesla Jihlava (24), která nedokázala přivézt tři body ze hřiště nováčka z Vyšehradu. "Ve hře mi chyběla schopnost podržet míč a zklidnit hru. Chtěli jsme hrát více balónů za obranu, do tahu. Chtěli jsme hrát kombinační fotbal, ale z této snahy pramenily naše časté ztráty míče. Trávník nebyl ideálně rovný, byl však stejný pro oba celky. Ztratili jsme tak dva body,“ řekl kouč Jihlavy Radim Kučera.

S novým trenérem Miloslavem Machálkem nastoupili brněnští fotbalisté proti Varnsdorfu. Severočeši hrajou letos velmi špatně, a tak s nimi Zbrojovka (22) neměla velkou práci. "První poločas jsme výsledkově zvládli velice dobře. Ve druhém nemůžu říci, že bychom se zhoršili, ale mrzí mne inkasovaná branka. Kolega náš výkon označil jako top, pro mne je to ale pořád syrové, neprezentujeme se pořádnou dávkou bezpečnosti směrem dozadu, tam jsme zranitelní. K tomu mám výhrady a o tom ještě budeme hovořit. Jinak z mé strany spokojenost, neboť cíl v podobě vítězství jsme splnili. Spokojenost s výhradami," hodnotil Machálek na pozápasové tiskovce.

Machálkův bývalý klub Líšeň to i bez něj u posledního týmu druhé ligy zvládl za tři body. Nováček porazil Sokolov 2:1.


Výsledky 12. kola druhé fotbalové ligy:

Pardubice - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 20. Kohút. Rozhodčí: Vojkovský - Dobrovolný, Horák. ŽK: Solil, Miker - Janoščín, Akulinin. Diváci: 1024.

Sokolov - Líšeň 1:2 (1:0)
Branky: 41. Štursa - 54. Hladík z pen., 61. Zikl. Rozhodčí: Denev - Paták, Batík. ŽK: Šmehyl, Machuča, Vávra - Suchý, Čermák. Diváci: 435.

Vyšehrad - Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 47. Nitrianský z pen. - 70. Smejkal. Rozhodčí: Hocek - Myška, Šimáček. ŽK: Nitrianský, Šandera - Vaculík, Zoubele, Javůrek, Smejkal. ČK: 81. Javůrek. Diváci: 412.

Vítkovice - Dukla 0:3 (0:2)
Branky: 37. Holík, 45.+1 Preisler, 64. Hadaščok. Rozhodčí: Cieslar - Dohnálek, Mikeska. ŽK: Motyčka, Cverna - Doumbia, Douděra, Hašek. Diváci: 746.

Ústí nad Labem - Chrudim 2:0 (0:0)

Branky: 68. Bassey, 77. Matějka. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Klupák. ŽK: Písačka, Matějka - Froněk, Rybička, Sixta. Diváci: 868.

Brno - Varnsdorf 4:1 (3:0)
Branky: 30. a 84. Přichystal, 35. Růsek, 43. Vaněk z pen. - 68. Breda. Rozhodčí: Cihlář - Vitner, Vodrážka. ŽK: Bláha (Varnsdorf). Diváci: 3539.

Vlašim - Hradec Králové 0:2 (0:0)
Branky: 53. Čech, 78. Firbacher. Rozhodčí: Klíma - Novák, Poživil. ŽK: Broukal, Januška - Vlkanova, Šípek, Leibl, Kopečný. Diváci: 525.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz