reklama

Jeden den si šel pro výpověď, za 24 hodin podepisoval smlouvu jinde

11.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Divoké dny zažívá hokejový trenér Radek Bělohlav. Poté co ho předevčírem propustilo Dynamo Pardubice, podepsal následující den smlouvu v brněnské Kometě. "Život přináší zajímavé okamžiky. Ještě v neděli jsme se potkali jako soupeři a teď jsem v Brně. Libor Zábranský mě oslovil, událo se to velmi rychle, budu patřit do komeťácké rodiny. Chci tomu dát to, co všechno umím, co jsem se naučil. Kompetence jsou dané, já rozšířím trenérský tým svou osobností a zkušenostmi, které jsem během hráčské kariéry získal," uvedl Bělohlav.

Bělohlavovu pozici v Pardubicích nezachránily ani dvě výhry nad Spartou a právě s Brnem. Na střídačce ho nahradil Milan Razým.

I v Brně došlo nedávno ke změně na trenérském postu, Petra Fialu vystřídal majitel Komety a ještě loňský kouč Libor Zábranský. Přesto se loňskému mistrovi zatím tolik nedaří. I proto se v Brně rozhodli o posílení realizačního týmu. „Rozhodli jsme se na post hlavního trenéra angažovat Milana Razýma, po konzultaci s ním budou jeho asistenty Michal Mikeska a Petr Čáslava. Petr zná hráče A týmu a to by mělo práci nového triumvirátu ulehčit. Ve stávajícím realizačním týmu nebude nadále působit videotrenér Denis Havel," uvedl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Bělohlav bude moci naplno ukázat své trenérské dovednosti až příští týden, v následujících dnech má totiž extraliga reprezentační přestávku. "Hráče Komety jsem sledoval z videa a z ledu z našich vzájemných zápasů. Připravoval jsem se na ně jako soupeř. Samozřejmě je ale třeba říct, že jsem prakticky přišel do neznámého prostředí, což je možná dobře," dodal Bělohlav.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz