reklama

I Kvitová mění kouče

08.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Včera oznámila Karolína Plíšková, že se rozloučila se svojí dosavadní trenérkou Španělkou Conchitou Martinezovou. Nového kouče či koučku představí v nejbližší době.

A dnes i naše druhá tenisová hvězda Petra Kvitová uveřejnila zprávu, že se loučí se svým trenérem. Nejde však hlavního lodivoda Jiřího Vaňka, ale kondičního trenéra Davida Vydru. „Chtěla bych moc poděkovat svému kondičnímu trenérovi Davidovi za skvělou spolupráci nejen tento rok, ale celých skoro pět let. Prošli jsme spolu hodně. Nyní jsme se však rozhodli jít každý svou cestou,“ napsala světová šestka na sociální síti.

Vydra se věnoval fyzičce Petry Kvitové od Wimbledonu 2015, kdy nahradil Němce Alexe Stobera. Během následujících let jí pomohl k bronzu na olympijských hrách  v Riu 2016. Ale hlavně měl podíl i na návratu tenistky po jejím přepadením, kdy utrpěla těžké zranění ruky.

Devětadvacetiletá hráčka počítá s tím, že bude mít kouče na fyzičku. "Ale i v nové sezoně bude pracovat s kondičním trenérem," uvedl pro ČTK její mluvčí Karel Tejkal."

Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz