reklama

Hrošovský odchází do Genku. Plzni však ještě pomůže v pohárech

08.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
O tom že záložník Patrik Hrošovský odejde z Plzně, se mluví už půl roku. Nyní je to už potvrzené. Po absolvování zdravotních testů v Genku přestupuje slovenský fotbalový záložník do tohoto belgického klubu na své první angažmá mimo česko-slovenské hranice. „Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si své první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se ve Viktorii vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží," podotýká Hrošovský.

Je to možná trochu nezvyklé, ale sedmadvacetiletý středopolař opravdu ještě bude v následujících týdnech hrát za Plzeň, i když už je jednou nohou v Belgii. „Mohu potvrdit dohodu klubů, podle níž Patrik přestoupí až v průběhu měsíce srpna. Bude nám tedy k dispozici pro dvojzápas s Olympiakosem Pireus i další utkání předkol evropských pohárů, které se odehrají následně," potvrzuje generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Pokud by se však Plzeň dostala až do čtvrtého předkola Ligy mistrů, už by za ní Hrošovský nemohl nastoupit, protože stejnou soutěž bude hrát jeho nový klub. „Vzhledem k tomu, že Genk čeká start v základní skupině této soutěže, byl by jeho start vyloučený," doplňuje šéf Viktorie.

Nahradit Hrošovského nebude pro Plzeň úplně snadné, protože po minulém ročníku české fotbalové ligy byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem nejvyšší soutěže.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz