reklama

Hradec Králové se posílil. Do útoku příchazí syn vítěze Stanley Cupu, do obrany bývalý hráč NHL

08.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dvě zajímavé posily získal v dnešním dni hokejový Mountfield Hradec Králové. Do útoku přichází Kevin Klíma ze Sparty a do obrany Connor Allen, který vloni působil v Plzni, ale z dřívějška má i zkušenosti z NHL.

Zatímco 22letý Klíma by měl na východě Čech zůstat na hostování až do konce této sezony, Allen zatím přichází na dvouměsíční zkoušku nebo-li tzv. try out.
Devětadvacetiletý Američan by měl pomoci hradecké defenzívě poté, co Mountfield po skončení zkušebního období opustili beci Philip Samuelsson a Tomáš Voráček. "Po odchodu dvou hráčů a zranění Oskarse Cibulskise máme v obraně poměrně malou konkurenci a potřebujeme ji zvýšit. Hledali jsme někoho zkušeného, ale žádný vhodný český hráč na trhu není. Poohlédli jsme se proto v zahraničí. A protože Conora známe z Plzně, oslovili jsme ho a domluvili se s ním na dvouměsíční zkoušce," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Allen by měl nastoupit v hradeckém dresu v pátečním duelu s Mladou Boleslaví. To Klíma by se mohl objevit v sestavě už dnes v zápase Ligy mistrů ve Štýrském Hradci. "Kevin svým bruslením a přímočarostí hokeje zapadá do naší koncepce. Protože má Sparta přetlak v ofenzivě, Kevina uvolnila z kádru. Vzhledem k jeho talentu je to hráč s příslibem do budoucna," prohlásil Kmoníček.

Jak už bylo napsáno, Allen má zkušenosti s českým hokejem díky působení v Plzni. Klíma, jehož otec Petr získal s Edmontonem Stanley Cup, kromě Sparty nastupoval i za Chomutov.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz