reklama

Havlíčková skončila druhá na MS v běhu do vrchu a teď hurá na lyže

16.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po evropském zlatu se povedlo Barboře Havlíčkové získat v juniorské kategirii stříbro ze světového šampionátu v běhu do vrchu. Nestačila jen na Italku Angelu Matteviovou, s kterou si právě přehodila pozice oproti ME, které se konalo ve Švýcarsku.

Barbora Havlíčková si v podstatě jen tak "odběhla" z lyžařské přípravy do Argentíny, kde se právě MS v běhu do vrchu koná.     „Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu,“ pochvalovala si devatenáctiletá "obojživelkyně" v tiskové zprávě.

Tohle však nebyl jediný český úspěch v této jihoamerické zemi. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži a pak si ještě česká výprava připsala díky Aleně Matějákové a Janu Janů dvě "bramborové" medaile.
Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz