reklama

Gulaš opět ukázal svou genialitu, na vítězství to však Plzni nestačilo

18.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Nejlepším týmem posledních pěti kol hokejové extraligy je Liberec, který i stejný počet zápasů vyhrál. Naposledy se mu to povedlo ve Zlíně. "Jsme spokojení s vítězstvím. Věděli jsme, že nás tu nečeká nic jednoduchého. Domácí jsou dobře organizovaní, aktivní a forčekují. Základ výhry byl v naší produktivitě a v závěru poté obětavost a charakter hráčů. Dobrý výkon opět předvedl (brankář) Dominik Hrachovina. Dává nám klid a navíc jeho práce s holí je skvělá," řekl trenér Liberce Patrik Augusta.

Přesto je Liberec zatím až pátý. V neúplné tabulce (některé týmy mají i o dva zápasy odehráno více) je po dvaceti zápasech pražská Sparta, která si přivezla výhru z Litvínova. Musela si jí ale vybojovat v prodloužení.

Druhý je Třinec. Ocelářům se povedlo přivézt všechny tři body z Hradce Králové, kde se zatím Vladimíru Růžičkovi nedaří nastartovat tým podle jeho představ. "V hlavách už to je, že bychom měli zabrat a vyhrát. Doufal jsem, že repre pauza a poté vybojovaná výhra nad Mannheimem nás trošku zklidní, ale nestalo se. Nikdo jiný než my sami nám nepomůže. Musíme se z toho nějak vyhrabat," řekl nejzkušenější hráč Hradce Petr Koukal.

Na třetí místo klesla Plzeň. Ani dva góly letošního fenoména v kanadském bodování Milana Gulaše (20 gólů a 17 přihrávek) nepomohly Západočechům proti Mladé Boleslavi k zisku více jak bodu. "Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Mrzí nás třetí inkasovaný gól, kdy jsme se dostali do vedení, ale hned nezblokujeme střelu a inkasujeme. Dnešní zápas se nám z hlediska hokeje moc nepovedl, proto ale musíme říct, že bod z Boleslavi je pro nás cenný. I přesto, že to nešlo hokejově, tak se o výsledek alespoň hráči porvali," uvedl kouč Plzně Ladislav Čihák.

A právě Mladá Boleslav je čtvrtá, což se moc nečekalo, stejně jako šesté místo Karlových Var. Ještě větší šok byla výhra hokejistů z lázeňského města v Brně. Toto utkání byla nečekanou derniérou trenéra Komety Petra Fialy. "Odolávali jsme tlaku Brna, výborně chytal Novotný," pochválil defenzivu v čele s gólmanem asistent trenéra Varů Tomáš Mariška.

Brno je sedmé, poté následují Vítkovice, které dokázaly proti Pardubicím srovnat nepříznivý stav a navíc vyhrát v samostatných nájezdech. "Je to ztráta po takovém průběhu. Chtěli jsme více. Příčinu ztráty dvou bodů bych viděl ve druhé polovině druhé třetiny, kde jsme neproměnili několik šancí," konstatoval pardubický trenér Radek Bělohlav, jehož tým je tak nadále poslední.

19. kolo hokejové Tipsport extraligy
  Hradec Králové - Třinec 1:4
  Branky: 31. Koukjal - 6. M. Kovařčík, 20. O. Kovařčík, 33. Hrehorčák, 56. M. Kovařčík
  Brno - Karlovy Vary 2:7
  Branky: 12. Orsava, 36. Orsava - 12. Koblasa, 23. Koblasa, 24. Gríger, 39. T. Rachůnek, 40. Polák, 41. Gríger, 58. Flek
  Litvínov - Sparta 3:4 PP
  Branky: 1. Mahbod. 10. Jarůšek, 40. V. Hübl - 2. Sukeľ, 21. Rousek, 34. Košťálek, 64. Sukeľ
  Zlín - Liberec 3:4
  Branky: 7. Ferenc, 38. Okál, 57. Fryšara - 6. M. Zachar, 7. Marosz, 25. L. Hudáček, 34. A. Musil
  Vítkovice - Pardubice 3:2 SN
  Branky: 43. Roberts Bukarts, 49. Š. Stránský, rozh. náj. Roberts Bukarts - 19. Beran, 36. Látal
  Mladá Boleslav - Plzeň 4:3 PP
  Branky: 7. Zbořil, 17. Hrbas, 40. Bernard, 63. Vondrka - 4. V Němec, 32. Gulaš, 40. Gulaš
  Olomouc - Kladno 1:3
  Branky: 56. Irgl - 3. Strnad, 13. Austin, 26. Zikmund
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz