reklama

Fantazie! Debutant Ondrášek srazil Anglii na kolena

12.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Dosavadní výsledky Anglie v kvalifikaci o ME doslova naháněly strach - 5:0, 5:1, 4:0, 5:3. Trenéři české reprezentace tak vymýšleli, jak to udělat, aby náš tým nedostal doma od Angličanů další příděl. Šilhavému a spol. se nejenom povedlo najít recept na ofenzivní nájezdy útočníků z Britských ostrovů, ale též se soupeřem hráli vyrovnanou partii na jeho polovině.

Česko - Anglie 2:1 (1:1)


Zápas začal tím nejhorším možným způsobem. Už v 5. minutě fauloval Masupust ve vápně Sterlinga, nařízenou penaltu proměnil kapitán Kane - 0:1.
Naštěstí netrvalo dlouho a naši reprezentanti dokázali vyrovnat. Po rohu se míč po dotecích od Jankta a Čelůstky dostal k Řezníkovi, který ho dotlačil do sítě - 1:1.
Pro Angličany to byla sprcha a dá se říci, že český tým poté byl v první půli lepší a měl i dvě zajímavé šance (Schick a Masopust), skóre se však před odchodem do kabin neměnilo.

Do druhé půle vstoupili Angličané s větší aktivitou. V 57. minutě se málem povedlo Sterlingovi dát druhý anglický gól, avšak Vaclík mu včas míč vypíchl. Češi vzápětí kontrovali Masopustovou nebezpečnou střelou, kterou Pickford vytáhl na roh.
Hra byla vyrovnaná. Hosté nebyli schopní se dostat do většího tlaku, tak jak se jim to dařilo v minulých kvalifikačních zápasech. Jejich další a poslední větší šancí byl náběh Kanea před bránu, ale Vaclík opět potvrdil své kvality. Zajímavou příležitost měl na druhé straně Král.
V tu chvíli ale už byl na hřišti debutant Ondrášek, který svůj první průnik trochu zazdil, avšak v 85. po Masopustově dokonalé přihrávce ještě přesněji poslal míč do sítě - 2:1!

Česko si nadále drží druhou příčku s čtyřbodovým náskokem před Kosovem. Avšak Jihoslované ještě sehrají do konce kvalifikace tři utkání, Češi dvě. Jedním z nich bude i vzájemný duel, který se uskuteční 14. listopadu.

Jaroslav Šilhavý (trenér Česka): "Ještě tomu nemůžu věřit, s tak silným mužstvem jsme dokázali zvítězit. Myslím, že za ten týmový výkon i výkon jednotlivců jsme si to zasloužili. Napadali jsme Anglii a možná je trošku zaskočili. Ani po tom rychlém gólu, který jsme dostali z penalty, jsme se nepoložili. Dokázali jsme rychle vyrovnat a v prvním poločase jsme měli víc ze hry. Druhý poločas jsme se dostali pod tlak, ale zvládli jsme to takovým nadšením, touhou. Bylo vidět, že naši kluci se o to chtějí poprat, jdou si za tím, chtějí vyhrát. Samozřejmě jsme Euru blíž, to vítězství je nečekané. Ale pořád je tady ten zápas s Kosovem, ten musíme zvládnout."

Gareth Southgate (trenér Anglie): "Samozřejmě jsme něco takového nechtěli zažít. Ztráceli jsme balony, neměli jsme míč tak, jak jsme chtěli. První poločas jsme si nevytvořili dost šancí. Ve druhém poločase sice ano, ale žádnou se nám nepovedlo proměnit. Musím uznat, že Češi hráli opravdu naprosto skvěle. Beru za ten výkon zodpovědnost na sebe. Nečekali jsme, že náš výkon bude tak slabý. Ale i naši hráči jsou lidé a tohle to byl jeden z večerů, kdy se to ukázalo."

Branky: 9. Brabec, 85. Ondrášek - 5. Kane z pen. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Jankto - Rose, Sterling, J. Henderson. Diváci: 18 651.

Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Brabec, Bořil - Masopust (90. Zmrhal), Souček, Darida, Král, Jankto (82. Kopic) - Schick (65. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.

Anglie: Pickford - Trippier, Keane, Maguire, Rose - J. Henderson, Rice (88. Abraham), Mount (72. Barkley) - Sancho (73. Rashford), Kane, Sterling. Trenér: Southgate.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz