reklama

Fanoušci pražských "S" jsou nepoučitelní. Jejich kluby budou zase platit

26.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Disciplinární komise české fotbalové ligy nemeškala a už vynesla nad Spartou rozsudek ohledně středečního pražského derby v rámci českého poháru. Letenský klub zaplatí pokutu ve výši 100 000 korun za chování svých fanoušků, kteří navíc nesmí navštívit nejbližší dvě venkovní utkání Sparty. Letenští fanoušci se vůbec neponaučili, přitom už byli v podmínce...


„Fanoušci Sparty se okamžitě po skončení podmínky dvakrát po sobě při venkovním utkání dopustili vhazování pyrotechniky na hrací plochu, v druhém případě vedoucí i k přerušení utkání. Proto jsme přistoupili k uložení nepodmíněného trestu na dvě soutěžní utkání," konstatoval předseda disciplinárky Richard Baček. „Disciplinární komise již jednou fanouškům Sparty z podobných důvodů zakázala výjezd na jedno utkání. Nakonec jsme z důvodu časové prodlevy mezi přestupkem (utkání v Příbrami) a následujícím venkovním utkání (na Dukle) přeměnili trest na podmíněný. Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo," dodal Baček.

Slavia zatím trest nezná, protože její zástupci se z disciplinárky omluvili. Postih si tak klub za nesportovní chování jeho fanoušků vyslechne až příští týden. Očekává se také finanční flastr, navíc se bude projednávat chování asistenta Pavla Řeháka, který napadl Martina Frýdka. Nelíbilo se mu, jak sparťanský záložník zajel nebezpečně skluzem do Josefa Hušbauera.

Disciplinární komise projednávala i excesy ohledně víkendového kola. Opavský klub musí zaplatit pokutu 100 tisíc korun za to, že jeho příznivci vhazovali při zápase s Olomoucí pyrotechniku na hřiště. Slezský celek je navíc na dva měsíce v podmínce. Pokud by došlo ještě jednou k podobnému problému, hrozí Opavě uzavření čtyř sektorů na jedno soutěžní utkání.
Disciplinárka potrestala i sportovního manažera Slovácka Veliče Šumilikoskiho. Za urážlivé chování k rozhodčím po utkání s Libercem dostal pokutu 50 tisíc korun a šest zápasů nesmí vykonávat žádnou funkci. „Šlo už o třetí podobný prohřešek v sezoně a museli jsme přistoupit k trestu na samé horní hranici," uvedl Baček
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz