reklama

Dukla opět prokázala svou suverenitu a připsala si 40. vítězství v řadě

09.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jedním z nejprestižnějších a nejtradičnějších sportovních soubojů v Evropě je určitě klání osmiveslic mezi britskými posádkami Oxfordu a Cambridge. Letos už se jel 165. ročník! V historické bilanci vede Cambridge, který letos vyhrál, v těsném poměru 84:80.

I v České republice (dříve v Československu) máme tradiční závod osmiveslic s kormidelníkem. Je však pravda, že u nás je o vítězi rozhodnuto už vlastně před startem, protože posádka Dukly Praha už nemá čtyřicet (!) let přemožitele. I dnes osmička v dresech Dukly ve složení Helešic, Hájek, Synek, Melichar, Klang, Mach, Tikal, Viktora a kormidelník Hejdušek nedala soupeřům ve 106. ročníku tradiční regaty na Vltavě žádnou šanci. S desetisekundovou ztrátou skončila druhá loď složená ze závodníků Slavie a Dukly.
"Řekl bych, že to bylo jedno z těch snazších vítězství. Z povinnosti. Když se podíváte, co na lodi sedělo, tak je to to nejlepší, co v republice v současnosti máme," řekl Hejdušek, který se ke kormidlu Dukly posadil opět po čtyřech letech. "Musím říct, že jsme to zvládli perfektně. Kluci jeli zodpovědně, téměř bez chyby. Zatáčka výborná a do cíle jsme si to užili," pochvaloval si jedenašedesátiletý kormidelník, který tak mohl oslavit své 25. vítězství!
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz